Reklama

Reklama

Liga ukraińska - 9. kolejka Premier League: Dynamo Kijów - FK Lviv 2-1 (0-1)

26 maja na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbył się mecz 9. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Dynamo i FK Lviv. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dynamo 2-1. Na stadionie zasiadło 11 470 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

26 maja  na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbył się mecz  9. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Dynamo  i FK Lviv. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dynamo 2-1. Na stadionie zasiadło 11 470 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze FK Lviv otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Alvaro. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Bruno Duarte.

W 28. minucie Sidcley został zmieniony przez Vitaliego Mykolenkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sergiemu Borzence z FK Lviv. Była to 35. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Lviv.

Trener Dynamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Serhiej Sydorczuk, a murawę opuścił Yevhen Smyrnyi. W 48. minucie Vadym Paramonov został zmieniony przez Lipe Velosa, co miało wzmocnić drużynę FK Lviv. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mykolę Shaparenkę na Mikkela Duelunda w 64. minucie.

Reklama

W 60. minucie kartkę dostał Mykola Shaparenko, zawodnik Dynamo.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 78. minucie bramkę wyrównującą zdobył Artem Besedin. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Carlos de Pena.

Trener FK Lviv wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Murila Viniciusa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Shina.

Niedługo później Mykyta Burda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynamo, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Carlosa de Peny.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie FK Lviv doszło do zmiany. Vicente wszedł za Alvara. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Serhieja Sydorczuka z Dynamo, a w 90. minucie Lipe Velosa z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek zespół FK Lviv rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Szachtar Donieck. Tego samego dnia FC Oleksandria będzie przeciwnikiem drużyny Dynamo w meczu, który odbędzie się w Aleksandrii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL