Liga ukraińska - 8. kolejka Premier League: llczywiec Mariupol - FC Olimpik Donetsk 1-4 (0-3)

W pojedynku 8. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 12 lipca, drużyna llczywiec przegrała z Olimpikiem Donetsk 1-4 (0-3). Spotkanie odbyło się na Stadionie im. Volodymyra Boyka w Mariupolu.

8. kolejka Ukraina - Premier League
2020-07-12 16:00 | Stadion: Stadion im. Volodymyra Boyka | Arbiter: V. Novokhatny
M. Degtyarev 14',54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół llczywiec wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Olimpika Donetsk otworzyli wynik. W siódmej minucie Taras Zaviyskyi dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy bramce zaliczył Daniel Romanovskij.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpika Donetsk w 14. minucie spotkania, gdy Maksym Degtyarev strzelił drugiego gola.

Niedługo później Taras Zaviyskyi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpika Donetsk, zdobywając kolejną bramkę w 30. minucie meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice llczywiec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oleksiego Kashchuka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Serhii Yavorskyi. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszą bramkę. Drugą połowę zespół llczywiec rozpoczął w zmienionym składzie, za Danyla Ignatenkę wszedł Vyacheslav Churko.

W 54. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Maksym Degtyarev z Olimpika Donetsk. W 59. minucie Nazar Verbnyi został zmieniony przez Vitaliego Goshkoderyę.

W tej samej minucie w drużynie Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Serhii Politylo wszedł za Tarasa Zaviyskiego.

Piłkarze llczywiec odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 65. minucie wynik ustalił Dmytro Myshnov. Asystę zaliczył Pavlo Polehenko.

W 66. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Maksym Chekh, Ihor Kyryukhantsev, a na ich miejsce weszli Walerij Fedorczuk, Serhii Gorbunov. Chwilę później trener Olimpika Donetsk postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Ivana Zotkę. Na boisko wszedł Pavlo Lukyanchuk, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Maksym Degtyarev został zmieniony przez Shahaba Zahediego, a za Daniela Romanovskiego wszedł na boisko Witalij Bałaszow, co miało wzmocnić jedenastkę Olimpika Donetsk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dmytra Topalova na Illię Putryę.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Dmytrowi Lytvynowi z drużyny gości. Była to 84. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Ihor Snurnitsyn
46′ Serhii Yavorskyi
Temur Chogadze
Andrii Kulakov
Mykyta Kravchenko
66′ Walerij Fedorczuk
Andrii Kravchuk
66′ Serhii Gorbunov
Daniel Romanovskij69′
46′ Danylo Ignatenko
Nazar Verbnyi59′
 65′ Dmytro Myshnov
Taras Zaviyskyi  7′, 30′ 59′
76′ Dmytro Topalov
Maksym Degtyarev  14′, 54′ 68′
Artem Pospelov
Andrii Chekotun
Joyskim Aurélien Dawa Tchakonte
Orest Lebedenko
66′ Ihor Kyryukhantsev
Pavlo Lukyanchuk68′
Mykyta Peterman
Witalij Bałaszow69′
66′ Maksym Chekh
Vitalii Goshkoderya59′
46′ Vyacheslav Churko
Serhii Politylo59′
46′ Oleksii Kashchuk
Shahab Zahedi68′
76′ Illia Putrya

Igor Tyszczenko

Arbiter nie ukarał zawodników llczywiec żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.