Liga ukraińska - 8. kolejka Premier League: FK Kolos Kovalivka - Zoria Ługańsk 0-2 (0-2)

W pojedynku 8. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 11 lipca, zespół FK Kolos Kovalivka przegrał z Zorią 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Obolon' Arena w Kyjiv.

V. Kochergin 9',45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Zorii wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Vladyslav Kochergin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zorii, zdobywając bramkę w dziewiątej minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Vladlen Yurchenko.

W 21. minucie Joël Abu został zastąpiony przez Dmytra Chomczenowskiego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Volodymyr Lysenko z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zorii w 45. minucie spotkania, gdy Vladyslav Kochergin strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Vladyslav Kabaev.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Na drugą połowę zespół FK Kolos Kovalivka wyszedł w zmienionym składzie, za Oleha Kozhushkę wszedł Denys Antyukh. W 55. minucie kartkę obejrzał Bohdan Lednev z Zorii.

Chwilę później trener Zorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Artem Gromov, a murawę opuścił Vladyslav Kochergin. W tej samej minucie w jedenastce Zorii doszło do zmiany. Andrejs Ciganiks wszedł za Bohdana Mykhailichenkę. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andrija Bohdanowa z FK Kolos Kovalivka, a w 65. minucie Dmytra Chomczenowskiego z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener FK Kolos Kovalivka postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Yevhena Morozkę. Na boisko wszedł Pavlo Orikhovskyi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Oleksandrowi Chornomoretsowi, piłkarzowi gospodarzy. W 75. minucie Vadym Milko został zmieniony przez Yevhena Zadoyę, a za Volodymyra Lysenkę wszedł na boisko Oleksandr Bondarenko, co miało wzmocnić drużynę FK Kolos Kovalivka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oleksandra Tymchyka na Mikitę Kamenjukę oraz Vladyslava Kabaeva na Maksyma Luneva.

Dmytro Matsapura
73′ Oleksandr Chornomorets
Lovro Cvek
63′ Andrij Bohdanow
Vladyslav Kochergin  9′, 45′ 56′
75′ Vadym Milko
Bohdan Lednev55′
68′ Yevhen Morozko
Bohdan Mykhailichenko56′
Yevhen Smyrnyi
Vladlen Yurchenko
44′ 75′ Volodymyr Lysenko
Mihailo Perović
46′ Oleh Kozhushko
Andrejs Ciganiks56′
68′ Pavlo Orikhovskyi
Ihor Czajkowski
Stanislav Sorokin
Artem Gromov56′
75′ Yevhen Zadoya
Mikita Kamenjuka78′
46′ Denys Antyukh
Dmytro Piddubnyi
75′ Oleksandr Bondarenko
Maksym Lunev78′

Zawodnicy FK Kolos Kovalivka otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Zorii dokonała pięciu zmian.