Liga ukraińska - 8. kolejka Premier League: FK Desna Chernihiv - Szachtar Donieck 2-4 (1-2)

W spotkaniu 8. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 12 lipca, zespół Desnej przegrał z Szachtarem 2-4 (1-2). Pojedynek odbył się na Stadionie im. Yuriya Haharina w Czernihowie.

8. kolejka Ukraina - Premier League
2020-07-12 18:30 | Stadion: Olimpiysʹkyy Navchalʹno-Sportyvnyy Tsentr Chernihiv | Arbiter: A. Abdula
Alan Patrick 69'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 25. minucie spotkania, gdy Manor Solomon strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Maycon.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Szachtaru, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Tetê. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Manor Solomon.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 29. minucie bramkę kontaktową zdobył Andrii Gitchenko. Bramka padła po podaniu Oresta Kuzyka.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu nie dał szans obrony bramkarzowi Maycon. Asystę zaliczył Fernando.

Kibice Desnej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ehora Kartushova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Orest Kuzyk. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę. W 61. minucie za Artura Zapadnyę wszedł Andrii Mostovyi. W tej samej minucie w zespole Desnej doszło do zmiany. Pyłyp Budkiwski wszedł za Andriego Totovytskiego.

Prawie natychmiast Oleksandr Filippov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Desnej, strzelając kolejnego gola w 62. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Andrii Dombrovskyi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 69. minucie spotkania, gdy Alan Patrick zdobył z karnego czwartą bramkę. W 70. minucie w zespole Szachtaru doszło do zmiany. Taison wszedł za Manora Solomona.

W tej samej minucie trener Szachtaru postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marcos Antonio, a murawę opuścił Maycon. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Andrii Mostovyi z jedenastki gospodarzy. Była to 71. minuta meczu. Między 76. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Szachtaru: Serhii Bolbat, Fernando, Tetê, na ich miejsce weszli: Marcos Cipriano, Danylo Sikan, Mykhailo Mudryk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joonasa Tamma, Oleksandra Filippova zajęli: Levan Arveladze, Dmytro Khlyobas.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-4.

Domilson Cordeiro dos Santos
 29′ Andrii Gitchenko
Vitor Eduardo da Silva Matos
Maksym Imerekov
Serhii Kryvtsov
78′ Joonas Tamm
Fernando Dos Santos Pedro76′
Andrii Dombrovskyi
Serhii Bolbat76′
61′ Orest Kuzyk
Maycon de Andrade Barberan  60′ 70′
Vladyslav Ogirya
Mateus Cardoso Lemos Martins  26′ 82′
61′ Andrii Totovytskyi
Alan Patrick Lourenço  69′ (k.)
61′ Artur Zapadnya
Manor Solomon  25′ 70′
 62′ 83′ Oleksandr Filippov
Taras Stiepanienko
Ihor Lytovka
Anatolii Trubin
Vitalii Ermakov
Artem Bondarenko
61′ 71′ Andrii Mostovyi
Marcos Robson Cipriano76′
78′ Levan Arveladze
Bruno Ferreira Bonfim
Yevhen Belych
Mykhailo Mudryk82′
61′ Ehor Kartushov
Oleksandr Pikhalyonok
Serhii Starenkyi
Marcos Antonio Silva Santos70′
61′ Pyłyp Budkiwski
. Taison70′
83′ Dmytro Khlyobas
Danylo Sikan76′

Drużyna Desnej zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Szachtaru żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.