Liga ukraińska - 8. kolejka Premier League: FC Oleksandria - Dynamo Kijów 2-2 (1-0)

12 lipca na KSK Nika w Aleksandrii odbył się mecz 8. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Oleksandrii i Dynamo. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

B. Verbič 63',75'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 15. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dynamo i jedną drużynie przeciwnej.

Tymczasem to piłkarze Oleksandrii otworzyli wynik. W 23. minucie z karnego bramkę zdobył Maksym Tretyakov. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 24. minucie Oleksandr Syrota został zastąpiony przez Mykytę Burdę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w jedenastce Oleksandrii doszło do zmiany. Denys Ustymenko wszedł za Artema Sitalę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oleksandrii.

Trener Dynamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Viktor Tsygankov, a murawę opuścił Heorhii Tsitaishvili. W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Viktorowi Tsygankovowi z Dynamo.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Benjamin Verbič. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Trener Oleksandrii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vasyla Grytsuka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Denys Bezborodko. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Oleksandrii doszło do zmiany. Dmytro Shastal wszedł za Denysa Ustymenkę.

Niedługo później Benjamin Verbič wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynamo, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie pojedynku. W 84. minucie kartką został ukarany Oleksandr Andrievskyi, zawodnik gości.

W 89. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Maksym Tretyakov z Oleksandrii. W doliczonym czasie gry arbiter przyznał kartki Kyrylowi Kovaletsowi z Oleksandrii oraz Ołeksandrowi Karawajewowi, Denisowi Bojce z drużyny gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Denis Bojko90′
8′ Vladyslav Baboglo
Ołeksandr Karawajew90′
Kaspars Dubra
Tomasz Kędziora
81′ Artem Gordienko
Artem Shabanov
80′ Wałerij Łuczkewicz
Mykola Shaparenko
 23′ (k.), 89′ (k.) Maksym Tretyakov
Serhiej Sydorczuk15′ 46′
68′ Denys Bezborodko
Heorhii Tsitaishvili46′
30′ Artem Sitalo
Vitalii Buyalskyi61′
68′ Vasyl Grytsuk
Mikkel Duelund
81′ 90′ Kyrylo Kovalets
Volodymyr Shepelev46′
68′ Dmytro Shastal
Viktor Tsygankov46′ 49′
80′ Maksym Zaderaka
Benjamin Verbič61′  63′, 75′
30′ 68′ Denys Ustymenko
Ibrahim Kargbo Jr

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Dynamo, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami sześciu piłkarzy gości. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Oleksandrii dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.