Liga ukraińska - 8. kolejka Premier League: Czernomorec Odessa - Karpaty Lwów 3-1 (1-0)

W meczu 8. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 21 maja, drużyna Czernomorec wygrała z Karpatami 3-1 (1-0). Mecz na Stadionie Chornomorets w Odessie obejrzało 3 982 widzów.

8. kolejka Ukraina - Premier League
2019-05-21 16:00 | Stadion: Stadion Chornomorets | Widzów: 3982 | Arbiter: V. Romanov
S. Myakushko 74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków zespół Karpat wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Oleksiy Kovtun z Karpat. Była to trzecia minuta spotkania.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Árni Vilhjálmsson. Asystę przy bramce zaliczył Wołodymyr Tanczyk.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Czernomorec.

W 49. minucie Alán Méndez został zastąpiony przez Oleksiego Hutsuliaka. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Czernomorec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Vasiliy Pavlov, a murawę opuścił Wołodymyr Kowal. Vasiliy Pavlov bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 74. minucie Sergiy Myakushko wyrównał wynik meczu z karnego.

Natychmiast po stracie gola zespół Czernomorec znów trafił do bramki rywala. Na kwadrans przed zakończeniem starcia dającą prowadzenie bramkę dla zawodników Czernomorec zdobył Vasiliy Pavlov. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Ponownie sytuację bramkową stworzył Wołodymyr Tanczyk.

W 79. minucie kartkę dostał Vasiliy Pavlov, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czernomorec w 83. minucie spotkania, gdy Dmytro Ryzhuk strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Ruslana Babenki.

W 86. minucie Francisco Di Franco został zmieniony przez Romana Tolochkę, co miało wzmocnić zespół Karpat. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Árniego Vilhjálmssona na Dmytra Semeniva oraz Volodymyra Arzhanova na Artema Chornego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Andrii Busko
 83′ Dmytro Ryzhuk
Oleksiy Kovtun3′
Ivan Trubochkin
Adi Mehremić
89′ Volodymyr Arzhanov
Alan Kevin Méndez Olivera49′
71′ Wołodymyr Kowal
Serhii Myakushko  74′ (k.)
 9′ 87′ Árni Vilhjálmsson
Roman Debelko
Andrii Kozhukhar
Herman Penkov
Oleg Ostapenko
Artem Fedecki
89′ Artem Chornyi
Andrii Nesterov
Evgen Morozenko
Roman Slyva
71′  75′ 79′ Vasiliy Pavlov
Oleksii Hutsulyak49′
87′ Dmytro Semeniv
Roman Tolochko86′
Vyacheslav Velev
Rostyslav Lyakh

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Czernomorec, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Czernomorec w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.