Liga ukraińska - 8. kolejka Premier League: Arsenal Kijów - FC Olimpik Donetsk 1-1 (1-1)

21 maja na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie odbył się pojedynek 8. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Arsenalu i Olimpika Donetsk. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 341 widzów.

8. kolejka Ukraina - Premier League
2019-05-21 18:30 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Widzów: 341 | Arbiter: Y. Mozharovskiy
Arsenal Kijów
FC Olimpik Donetsk
1
1
V. Tankovskiy 31'
M. Dieye 25'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Olimpika Donetsk wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Olimpika Donetsk otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Matar Dieye. Przy zdobyciu bramki pomógł Pawło Ksionz.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Arsenalu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie gola wyrównującego strzelił Wiaczesław Tankowski.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gennadego Pasicha, piłkarza Olimpika Donetsk. W 54. minucie czerwoną kartkę obejrzał Gennady Pasich, tym samym zespół Olimpika Donetsk musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W 55. minucie Mykhailo Mudryk został zastąpiony przez Gaëtana Kouakou. Między 61. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Arsenalu i jedną drużynie przeciwnej. W 66. minucie Yegor Klymenchuk został zmieniony przez Vitaliego Koltsova, co miało wzmocnić drużynę Olimpika Donetsk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jabę Lipartię na Pavla Orikhovskiego.

Trener Olimpika Donetsk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maksyma Degtyareva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Matar Dieye. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia arbiter wręczył żółtą kartkę Dmytrowi Bashlayowi z Arsenalu. W doliczonej pierwszej minucie meczu w zespole Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Ivan Sondey wszedł za Maxime'a Do Couto.

Volodymyr Krynskyi
86′ Dmytro Baszłaj
Dmytro Grishko
68′ Vladyslav Dubinchak
Maxime Do Couto Teixeira90′
75′ Vladyslav Kalitvintsev
Olexiy Gai
69′ Jaba Lipartia
Pawło Ksionz
55′ Mykhailo Mudryk
Hennadii Pasich52′ 54′
 31′ Wiaczesław Tankowski
Yevhen Pasich
69′ Pavlo Orikhovskyi
Ivan Sondey90′
Gegham Kadimjan
Rinar Valeev
55′ Gaëtan Michel Yann Kouakou
Maksym Degtyarev84′

Drużyna Arsenalu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Olimpika Donetsk w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.