Liga ukraińska - 7. kolejka Premier League: Zoria Ługańsk - FC Oleksandria 2-2 (1-1)

W meczu 7. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 5 lipca, zespół Zorii zremisował z Oleksandrią 2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Slavutych-Arena w Zaporożu.

M. Tretyakov 77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna Oleksandrii wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Denysa Bezborodkę z Oleksandrii, a w 16. minucie Yevhena Cheberkę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oleksandrii w 17. minucie spotkania, gdy Wałerij Łuczkewicz strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Denys Bezborodko.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 45. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dmytro Chomczenowski. Asystę przy golu zaliczył Vladyslav Kabaev.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Oleksandrii wyszedł w zmienionym składzie, za Pawła Paszajewa wszedł Denys Miroshnichenko. Trener Oleksandrii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dmytra Shastala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Denys Bezborodko. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zorii w 54. minucie spotkania, gdy Vladlen Yurchenko zdobył z karnego drugą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie Vitalii Vernydub został zastąpiony przez Joëla Abu. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yevhena Banadę z Oleksandrii, a w 76. minucie Joëla Abu z drużyny przeciwnej. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Oleksandrii doszło do zmiany. Artem Gordienko wszedł za Hliba Bukhala. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Maksym Tretyakov. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener Zorii postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Artema Gromova i na pole gry wprowadził napastnika Mihaila Perovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Oleksandr Tymchyk został zmieniony przez Bohdana Ledneva, co miało wzmocnić zespół Zorii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wałerija Łuczkewicza na Maksyma Zaderakę w 82. minucie oraz Maksyma Tretyakova na Artema Sitalę w tej samej minucie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Yurii Pankiv z Oleksandrii.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Vladyslav Baboglo
78′ Oleksandr Tymchyk
Hlib Bukhal69′
62′ Vitalii Vernydub
Kaspars Dubra
78′ Artem Gromov
Wałerij Łuczkewicz  17′ 82′
16′ Yevgen Cheberko
Pawło Paszajew46′
 45′ Dmytro Chomczenowski
Roman Vantukh
Vladyslav Kochergin
Maksym Tretyakov  77′ (k.) 89′
Bogdan Mykhaylichenko
Yevhen Banada67′
 54′ (k.) Vladlen Yurchenko
Vasyl Grytsuk
Vladyslav Kabaev
Denys Bezborodko14′ 46′
Mikita Szewczenko
Oleh Bilyk
62′ 76′ Joël Abu Hanna
Dmytro Shastal46′
78′ Bohdan Lednev
Maksym Zaderaka82′
Maksym Lunev
Artem Sitalo89′
78′ Mihailo Perović

Przewaga drużyny Zorii w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Oleksandrii pokazał trzy.

Jedenastka Zorii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.