Liga ukraińska - 7. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - SK Dnipro-1 0-2 (0-1)

W spotkaniu 7. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 5 lipca, jedenastka Olimpika Donetsk przegrała ze SK Dnipro-1 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie.

7. kolejka Ukraina - Premier League
2020-07-05 18:30 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Arbiter: D. Kutakov
FC Olimpik Donetsk
SK Dnipro-1
0
2
V. Supryaha 2'
S. Buletsa 64'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków drużyna SK Dnipro-1 wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SK Dnipro-1 w drugiej minucie spotkania, gdy Vladyslav Supryaha strzelił pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ołeksij Chobłenko.

W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mykytę Kravchenkę z Olimpika Donetsk, a w 15. minucie Andriego Tsurikova z drużyny przeciwnej. W 22. minucie za Denysa Bałaniuka wszedł Shahab Zahedi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SK Dnipro-1.

W 56. minucie kartkę otrzymał Ołeksij Chobłenko z drużyny gości. Chwilę później trener SK Dnipro-1 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Ihora Koguta. Na boisko wszedł Serhiy Krawczenko, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce SK Dnipro-1 doszło do zmiany. Serhii Buletsa wszedł za Dmytra Korkishkę. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Dmytrowi Grishce, piłkarzowi gospodarzy.

Drużyna Olimpika Donetsk ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 w 64. minucie strzelił Serhii Buletsa.

W 65. minucie w jedenastce Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Maksym Degtyarev wszedł za Witalija Bałaszowa. W tej samej minucie trener Olimpika Donetsk postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Taras Zaviyskyi, a murawę opuścił Daniel Romanovskij. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Andriemu Klishchukowi z SK Dnipro-1.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Andrii Klishchuk85′
63′ Dmytro Grishko
Volodymyr Adamyuk
Orest Lebedenko
Serhii Loginov
Ihor Snurnitsyn
Oleksandr Svatok74′
65′ Witalij Bałaszow
Andrii Tsurikov15′
Maxime Do Couto Teixeira
Francisco Di Franco74′
9′ Mykyta Kravchenko
Ihor Kogut61′
Serhii Politylo
Dmytro Korkishko62′
65′ Daniel Romanovskij
Yurii Vakulko
75′ Nazar Verbnyi
Vladyslav Supryaha  2′ 81′
22′ Denys Bałaniuk
Wołodymyr Polowyj
75′ Temur Chogadze
Arsenii Batagov
Andrii Kravchuk
Serhii Buletsa62′  64′
Pawło Ksionz
Serhiy Krawczenko61′
65′ Taras Zaviyskyi
Oleksandr Nazarenko
65′ Maksym Degtyarev
Oleksandr Snizhko74′
22′ Shahab Zahedi
Oleksii Chychykov81′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom SK Dnipro-1 przyznał trzy.

Zespół Olimpika Donetsk wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.