Liga ukraińska - 7. kolejka Premier League: FC Oleksandria - FK Lviv 0-1 (0-0)

19 maja na KSK Nika w Aleksandrii odbył się pojedynek 7. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Oleksandrii i FK Lviv. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Lviv 1-0. Na stadionie zasiadło 1 656 widzów.

19 maja  na KSK Nika w Aleksandrii odbył się pojedynek  7. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Oleksandrii  i FK Lviv. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Lviv 1-0. Na stadionie zasiadło 1 656 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów jedenastka FK Lviv wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Vladyslavowi Babogli z drużyny gospodarzy. Była to 36. minuta spotkania.

W 49. minucie sędzia ukarał kartką Oleksandra Nasonova, piłkarza FK Lviv. Chwilę później trener Oleksandrii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Yevhen Protasov, a murawę opuścił Wałerij Łuczkewicz.

Jedynego gola meczu strzelił Pedro Vitor dla zespołu FK Lviv. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Bruno Duarte.

W 60. minucie Maksym Zaderaka zastąpił Vitaliego Ponomara. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom FK Lviv: Pedro Vitorowi w 61. i Brunonowi Duartemu w 62. minucie. Trener FK Lviv wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Pedro Vitor.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Evgena Banadę z Oleksandrii, a w 74. minucie José Vitora z drużyny przeciwnej. W 77. minucie Dmytro Shastal został zmieniony przez Denisa Dedeczkę, co miało wzmocnić drużynę Oleksandrii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Vitora na Vicente w 78. minucie oraz Alvara na Murila Viniciusa w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Oleksandrii dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół FK Lviv będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Zoria Ługańsk. Tego samego dnia llczywiec Mariupol będzie rywalem jedenastki Oleksandrii w meczu, który odbędzie się w Mariupolu.