Liga ukraińska - 6. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - FC Oleksandria 2-1 (1-1)

W starciu 6. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 11 maja, drużyna Szachtaru zwyciężyła z Oleksandrią 2-1 (1-1). Mecz na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie obejrzało 5 174 widzów.

6. kolejka Ukraina - Premier League
2019-05-11 18:30 | Stadion: Oblasny SportKomplex Metalist | Widzów: 5174 | Arbiter: Y. Mozharovskiy
Y. Banada 32'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Szachtaru otworzyli wynik. W pierwszych minutach meczu bramkę zdobył Davit Khotcholava. Przy strzeleniu gola pomagał Alan Patrick.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sergiemu Bolbatowi z drużyny gospodarzy. Była to 13. minuta pojedynku.

Jedenastka Oleksandrii otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Evgen Banada. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Dmytro Grechyszkin.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Oleksandria: Artemowi Sitali w 46. i Timurowi Stetskovowi w 54. minucie. Drugą połowę zespół Szachtaru rozpoczął w zmienionym składzie, za Sergiego Bolbata wszedł Mykola Matviyenko.

Trzeba było trochę poczekać, aby Júnior Moraes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szachtaru, strzelając kolejnego gola w 59. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 18 zdobytych bramek. Asystę przy golu ponownie zaliczył Alan Patrick.

Chwilę później trener Oleksandrii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Yevhen Protasov, a murawę opuścił Artem Polyarus. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Szachtaru doszło do zmiany. Taras Stiepanienko wszedł za Alana Patricka. W 76. minucie za Mateusa Martinsa wszedł Manor Solomon.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Dmytro Shastal, Vitaliy Ponomar, a na ich miejsce weszli Maksym Zaderaka, Andriy Zaporozhan. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tarasa Stiepanienko z Szachtaru, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Gliba Bukhala z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Vladyslav Baboglo
 4′ Davit Khocholava
Hlib Bukhal90′
Serhii Kryvtsov
Pawło Paszajew
13′ 46′ Serhii Bolbat
Tymur Stetskov54′
Wiktor Kowalenko
Yevhen Banada  32′
76′ Mateus Cardoso Lemos Martins
Dmytro Grechyszkin
69′ Alan Patrick Lourenço
Artem Polyarus63′
Marcos Antonio Silva Santos
Maksym Zaderaka79′
. Taison
Andrii Zaporozhan79′
 59′ Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Artem Sitalo46′
Oleksii Shevchenko
Vladyslav Levanidov
46′ Mykola Matvienko
Stanislav Mykytsey
Fernando Dos Santos Pedro
Denis Dedeczko
Bruno Ferreira Bonfim
Oleksii Dovgyi
76′ Manor Solomon
Yevhen Protasov63′
69′ 87′ Taras Stiepanienko
Dmytro Shastal79′
Olarenwaju Ayoba Kayode
Vitalii Ponomar79′

Drużyna Szachtaru była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Szachtaru, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.