Liga ukraińska - 6. kolejka Premier League: llczywiec Mariupol - FK Lviv 2-0 (0-0)

W spotkaniu 6. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 11 maja, zespół llczywiec zwyciężył z FK Lviv 2-0 (0-0). Mecz na Stadionie im. Volodymyra Boyka w Mariupolu obejrzało 2 389 widzów.

6. kolejka Ukraina - Premier League
2019-05-11 13:00 | Stadion: Stadion im. Volodymyra Boyka | Widzów: 2389 | Arbiter: V. Romanov
llczywiec Mariupol
FK Lviv
2
0
O. Pikhalyonok 74'
O. Zubkov 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna llczywiec wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Danyla Ihnatenkę z llczywiec, a w 39. minucie Vicente z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna llczywiec. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka FK Lviv wyszła w zmienionym składzie, za Vicente wszedł Vadym Paramonov. Między 50. a 55. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom llczywiec i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie za Marthę wszedł Vladyslav Pryymak. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Sergiemu Chobotence, piłkarzowi llczywiec. Trener FK Lviv postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Rafaela i na pole gry wprowadził napastnika Shinę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 70. minucie w drużynie llczywiec doszło do zmiany. Danylo Sikan wszedł za Vladyslava Vakulę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników llczywiec w 74. minucie spotkania, gdy Oleksandr Pikhalyonok zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Danylo Sikan.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia w zespole llczywiec doszło do zmiany. Sergiy Gorbunov wszedł za Ruslana Fomina. W 85. minucie kartkami zostali ukarani Oleksii Bykov z llczywiec i Bruno Duarte z drużyny gości. Chwilę później trener llczywiec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Igor Tyszczenko, a murawę opuścił Igor Kyryukhantsev.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wpakował piłkę do siatki rywali Oleksandr Zubkov. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy golu zanotował Dmytro Myshnov.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Bohdan Sarnavskyi
85′ Oleksii Bykov
Volodymyr Adamyuk
67′ Serhii Chobotenko
Serhii Borzenko
87′ Ihor Kyryukhantsev
Vicente de Paula Mercedes39′ 46′
Serhii Yavorskyi
Oleksandr Nasonov
 90′ 50′ Oleksandr Zubkov
Pedro Vitor Ferreira da Silva
4′ Danylo Ignatenko
Marthã Fernando Gonçalves Pimenta51′ 59′
55′ Dmytro Myshnov
Rafael Sabino dos Santos67′
 74′ Oleksandr Pikhalyonok
Luiz Felipe Veloso Santos
39′ (k.) 79′ Ruslan Fomin
Bruno Duarte da Silva85′
70′ Vladyslav Vakula
Vladyslav Pryymak59′
79′ Serhii Gorbunov
Sergey Voronin
Illia Putrya
Murilo Vinicius Leite Cadina
87′ Igor Tyszczenko
Rojerio Alves dos Santos67′
70′ Danylo Sikan
Alvaro Luis Tavares Vieira

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.