Liga ukraińska - 6. kolejka Premier League: FK Desna Chernihiv - Karpaty Lwów 0-0

W pojedynku 6. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 30 sierpnia, jedenastka Desnej zremisowała z Karpatami 0-0. Mecz na Stadionie im. Yuriya Haharina w Czernihowie obejrzało 4 463 widzów.

6. kolejka Ukraina - Premier League
2019-08-30 18:00 | Stadion: Olimpiysʹkyy Navchalʹno-Sportyvnyy Tsentr Chernihiv | Widzów: 4463 | Arbiter: V. Novokhatny
FK Desna Chernihiv
Karpaty Lwów
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Desnej wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Karpat i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Karpat wyszedł w zmienionym składzie, za Alexandru Boiciuca wszedł Frane Vojković. Między 54. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie za Oresta Kuzyka wszedł Vladyslav Kalitvintsev. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Karpat doszło do zmiany. Artem Kozak wszedł za Dmytra Klotsa. Chwilę później trener Desnej postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Andrija Bohdanowa. Na boisko wszedł Andriy Dombrovskiy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener Karpat postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Francisca Di Franco i na pole gry wprowadził napastnika João Dioga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Desnej doszło do zmiany. Maksym Degtyarev wszedł za Oleksandra Filippova. W doliczonej czwartej minucie meczu kartkę otrzymał Artem Kozak z Karpat.

Roman Pidkivka
54′ Denys Favorov
Vladyslav Dubinchak38′
59′ Andrii Gitchenko
Tim Hall
Maksym Imerekov
Oleksiy Kovtun37′
Andrii Mostovyi
Marvin Martins Santos Da Graca57′
14′ 76′ Andrij Bohdanow
Serhii Vakulenko
Artem Favorov
Francisco Di Franco87′
Ehor Kartushov
Oleksii Hutsulyak
69′ Orest Kuzyk
Dmytro Klyots71′
Vladyslav Ogirya
Nazar Verbnyi
87′ Oleksandr Filippov
Artem Kozak71′ 90′
76′ Andrii Dombrovskyi
Frane Vojković46′
69′ Vladyslav Kalitvintsev
Volodymyr Yakimets
87′ Maksym Degtyarev
João Diogo Jennings87′
Dmytro Khlyobas
Hisham Layous

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Desnej dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.