Liga ukraińska - 6. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - Szachtar Donieck 0-4 (0-2)

1 września na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie odbyło się starcie 6. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Olimpika Donetsk i Szachtaru. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szachtaru 4-0. Pojedynek obejrzało 4 500 widzów.

6. kolejka Ukraina - Premier League
2019-09-01 16:00 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Widzów: 4500 | Arbiter: S. Boyko
Marlos 60'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia pokazał kartkę Marlosowi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 13. minucie spotkania, gdy Júnior Moraes strzelił pierwszego gola. W 28. minucie arbiter przyznał kartkę Tarasowi Zaviyskiemu z zespołu gospodarzy.

W 35. minucie Fabinho zastąpił Gennadego Pasicha. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Pawło Ksionz wszedł za Romana Vantukha.

Jedenastka Olimpika Donetsk ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Minutę później wynik na 0-2 podwyższył Manor Solomon. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Júnior Moraes.

W 53. minucie kartką został ukarany Ivan Zotko, piłkarz Olimpika Donetsk.

Niedługo później Marlos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szachtaru, strzelając kolejnego gola w 60. minucie meczu. Po raz kolejny asystę zaliczył Júnior Moraes.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Júnior Moraes z Szachtaru. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Valerii Bondar z Szachtaru.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

. Ismaily80′
45′ Roman Vantukh
Serhii Kryvtsov68′
53′ Ivan Zotko
Mykola Matvienko
Maxime Do Couto Teixeira
Serhii Bolbat
35′ Fabio Alexander Freitas de Almeida
Manor Solomon  45′
28′ Taras Zaviyskyi
Taras Stiepanienko62′
76′ Matar Dieye
Bruno Ferreira Bonfim
45′ Pawło Ksionz
Wiktor Kowalenko62′
35′ Hennadii Pasich
Marcos Antonio Silva Santos
76′ Geoffrey Charles Chinedu
Danylo Sikan

Drużyna Szachtaru zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.