Liga ukraińska - 6. kolejka Premier League: Dynamo Kijów - Zoria Ługańsk 1-1 (1-0)

11 maja na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbyło się starcie 6. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Dynamo i Zorii. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 18 257 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

6. kolejka Ukraina - Premier League
2019-05-11 16:00 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Widzów: 18257 | Arbiter: K. Monzul
Dynamo Kijów
Zoria Ługańsk
1
1
N. Rusyn 11'
Silas 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Nazariy Rusyn wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynamo, zdobywając bramkę w 11. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Viktor Tsygankov.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ihorowi Czajkowskiemu z Zorii. Była to 42. minuta starcia. W 42. minucie Tamas Kadar zastąpił Artema Shabanova. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dynamo.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vladyslava Kochergina z Zorii, a w 54. minucie Vitaliego Buyalskyego z drużyny przeciwnej. Drugą połowę jedenastka Zorii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ihora Czajkowskiego, Nemanję Ivanovicia weszli Silas, Pyłyp Budkiwski.

Po chwili trener Dynamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Denis Harmasz, a murawę opuścił Vitaliy Buyalskyy. W 63. minucie w zespole Zorii doszło do zmiany. Artem Gromov wszedł za Vladyslava Kochergina. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yevgena Cheberkę z Zorii, a w 80. minucie Oleksandra Andrievskiego z drużyny przeciwnej.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Dynamo doszło do zmiany. Heorhii Tsitaishvili wszedł za Nazariego Rusyna.

Zawodnicy Zorii otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu Silas wyrównał wynik meczu.

Minutę później kartkę dostał Vitalii Mykolenko, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Vitalii Vernydub
42′ Tamas Kadar
Levan Arveladze
Tomasz Kędziora
Yevgen Cheberko79′
90′ Vitalii Mykolenko
Dmytro Chomczenowski
80′ Oleksandr Andrievskyi
Ihor Czajkowski42′ 46′
54′ 61′ Vitalii Buyalskyi
Nemanja Ivanović46′
 11′ 83′ Nazarii Rusyn
Maksym Lunev
Heorhii Bushchan
Luiz Felipe da Silva Nunes
Denys Popov
Maksym Bilyi
42′ Artem Shabanov
Dmytro Lytvyn
61′ Denis Harmasz
Silas Araujo da Silva46′  90′
Mykola Shaparenko
Artem Gromov63′
Volodymyr Shepelev
Pyłyp Budkiwski46′
83′ Heorhii Tsitaishvili