Reklama

Reklama

Liga ukraińska - 5. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - FK Lviv 5-0 (1-0)

4 maja na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie odbył się mecz 5. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Szachtaru i FK Lviv. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Szachtaru 5-0. Spotkanie obejrzało 4 710 widzów.

4 maja  na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie odbył się mecz  5. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Szachtaru  i FK Lviv. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Szachtaru 5-0. Spotkanie obejrzało 4 710 widzów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie kartkę dostał Wellington Nem z Szachtaru.

W 17. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FK Lviv Alvaro. W 25. minucie Vicente został zastąpiony przez Oleksandra Nasonova.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Sergiy Borzenko, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Szachtaru.

Reklama

Jedenastka FK Lviv ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Wellington Nem. Przy strzeleniu gola asystował Taison.

Chwilę później trener FK Lviv postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Rafael, a murawę opuścił Lipe Veloso.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie pokonał bramkarza Sergiy Bolbat. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Taison.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 63. minucie spotkania, gdy Wiktor Kowalenko strzelił czwartego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Júnior Moraes.

W 65. minucie José Vitor został zmieniony przez Shinę, co miało wzmocnić jedenastkę FK Lviv. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wellingtona Nema na Mateusa Martinsa oraz Sergiego Bolbata na Valeriego Bondara.

Niedługo później Alan Patrick wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szachtaru, strzelając kolejnego gola w 76. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Taisona.

Kibice Szachtaru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dentinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Wiktor Kowalenko. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Drużyna FK Lviv miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL