Reklama

Reklama

Liga ukraińska - 5. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - FC Oleksandria 3-2 (1-0)

W pojedynku 5. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 20 czerwca, zespół Szachtaru wygrał z Oleksandrią 3-2 (1-0). Starcie odbyło się na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie.

W  pojedynku 5. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 20 czerwca, zespół Szachtaru wygrał  z Oleksandrią  3-2 (1-0). Starcie odbyło się na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartkę dostał Anton Shendrik, piłkarz Oleksandrii.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 13. minucie spotkania, gdy Taison zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 22. minucie za Dmytra Grechyszkina wszedł Oleksii Dovgyi. W 45. minucie kartkę dostał Dodô z Szachtaru. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Szachtaru.

Na drugą połowę zespół Oleksandrii wyszedł w zmienionym składzie, za Artema Sitalę wszedł Dmytro Shastal. Trener Oleksandrii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Maksym Zaderaka, a murawę opuścił Wałerij Łuczkewicz.

Reklama

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Yevhen Banada. Asystę zanotował Maksym Tretyakov.

Szybko po stracie bramki drużyna Oleksandrii trafiła do bramki rywala. W 51. minucie Maksym Tretyakov dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Trener Szachtaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tetêgo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Taras Stiepanienko. Posunięcie trenera było słuszne. Tetêgo zdobył wyrównującą bramkę w 60. minucie spotkania. W 59. minucie kartkę obejrzał Pawło Paszajew z jedenastki Oleksandrii.

Piłkarze Szachtaru nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 60. minucie gola wyrównującego strzelił Tetê. Przy zdobyciu bramki pomógł Marcos Cipriano.

W 64. minucie sędzia ukarał kartką Dmytra Shastala, zawodnika Oleksandrii. W tej samej minucie Denys Miroshnichenko został zmieniony przez Romana Vantukha, co miało wzmocnić zespół Oleksandrii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Cipriana na Jewhena Konopliankę w 77. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 78. minucie Tetê ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-2. Asystę przy bramce zaliczył Jewhen Konoplianka.

W 80. minucie Kyrylo Kovalets został zmieniony przez Vasyla Grytsuka, co miało wzmocnić drużynę Oleksandrii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alana Patricka na Davita Khocholavę oraz Marlosa na Wiktora Kowalenkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Zespół Szachtaru był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Szachtaru otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Szachtaru w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Oleksandrii dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Oleksandrii rozegra kolejny mecz w Kyjiv. Jej przeciwnikiem będzie FK Kolos Kovalivka. Tego samego dnia Zoria Ługańsk zagra z drużyną Szachtaru na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama