Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: Worskła Połtawa - SK Dnipro-1 1-1 (0-0)

17 sierpnia na Stadionie Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo w Połtawie odbył się mecz 4. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Worskła i SK Dnipro-1. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 307 widzów.

4. kolejka Ukraina - Premier League
2019-08-17 13:00 | Stadion: Stadion Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo | Widzów: 2307 | Arbiter: Y. Aranovskiy
Worskła Połtawa
SK Dnipro-1
1
1
Y. Kolomoets 54'
O. Chychykov 50'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna SK Dnipro-1 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter wręczył żółtą kartkę Edinowi Šehiciowi z Worskła.

W 14. minucie w drużynie SK Dnipro-1 doszło do zmiany. Oleksandr Safronov wszedł za Maksyma Lopyrionoka. Między 26. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom SK Dnipro-1 i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Worskła rozpoczął w zmienionym składzie, za Luizão wszedł Andriy Stryzhak.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SK Dnipro-1 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Oleksiy Chychykov. Asystę zanotował Vladyslav Shapoval.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 54. minucie gola wyrównującego strzelił Yury Kolomoets. Przy zdobyciu bramki pomógł Igor Perduta.

Niedługo później trener SK Dnipro-1 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Dmytra Korkishkę. Na boisko wszedł Serhiy Buletsa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 70. minucie Edin Šehić zastąpił Pavela Rebenoka. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Worskła: Volodymyrowi Chesnakovowi w 73. i Artemowi Gabelokowi w 78. minucie.

W 77. minucie w drużynie SK Dnipro-1 doszło do zmiany. Oleksandr Nazarenko wszedł za Igora Koguta. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Serhiy Krawczenko, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W doliczonej drugiej minucie spotkania żółtą kartką został ukarany Andriy Stryzhak, piłkarz Worskła.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Papa Gueye
73′ Volodymyr Chesnakov
Serhii Loginov
Ibrahim Kane
Maksym Lopyrenok14′
Yevhen Martynenko
Vladyslav Shapoval
28′ Ihor Perduta
Ihor Kogut34′ 77′
78′ Artem Gabelok
Dmytro Korkishko26′ 66′
46′ Luiz Gustavo Novaes Palhares
Serhiy Krawczenko90′
Todor Petrović
Yurii Vakulko
7′ 70′ Edin Šehić
Oleksii Chychykov  50′
 54′ Yurii Kolomoets
Serhii Buletsa66′
70′ Pavel Rebenok
Oleksandr Nazarenko77′
46′ 90′ Andrii Stryzhak
Ihor Zagalskyi
Yurii Kozyrenko
Aramis Kouzine

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom SK Dnipro-1, a piłkarzom gospodarzy pokazał pięć żółtych.

Drużyna Worskła w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.