Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - FC Olimpik Donetsk 2-0 (0-0)

27 września na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbyło się spotkanie 4. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Szachtaru i Olimpika Donetsk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Szachtaru 2-0.

Júnior Moraes 66'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Szachtar: Júniorowi Moraesowi w 22. i Mykoli Matvience w 33. minucie.

W 42. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Szachtaru. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie kartkę dostał Ihor Snurnitsyn, zawodnik gości.

Bramkarz Olimpika Donetsk wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Wiktor Kowalenko. Asystę zaliczył Viktor Kornienko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 66. minucie spotkania, gdy Júnior Moraes strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Maycona.

W 67. minucie kartkę dostał Ruslan Babenko z Olimpika Donetsk. W 73. minucie Maxime Do Couto został zastąpiony przez Temura Chogadzego. W tej samej minucie trener Olimpika Donetsk postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Shahaba Zahediego. Na boisko wszedł Ibrahim Kargbo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 76. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Szachtaru: Wiktor Kowalenko, Júnior Moraes, Marlos, na ich miejsce weszli: Marcos Antonio, Fernando, Tetê. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yevhena Pasicha, Benita, Serhiego Polityli zajęli: Pawło Ksionz, Fabricio Alvarenga, Taras Zaviyskyi. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Marcos Antonio, zawodnik Szachtaru. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Yevhen Tsymbalyuk
33′ Mykola Matvienko
Ivan Zotko
Maycon de Andrade Barberan
Ruslan Babenko67′
 64′ 76′ Wiktor Kowalenko
Maxime Do Couto Teixeira73′
42′ (k.) Alan Patrick Lourenço
Olabiran Blessing Muyiwa80′
90′ . Marlos
Yevhen Pasich79′
. Taison
Serhii Politylo90′
 66′ 22′ 80′ Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Andrii Kravchuk
80′ Fernando Dos Santos Pedro
Pawło Ksionz79′
Bruno Ferreira Bonfim
Daniel Romanovskij
90′ Mateus Cardoso Lemos Martins
Taras Zaviyskyi90′
76′ 90′ Marcos Antonio Silva Santos
Ibrahim Kargbo Jr73′

Jedenastka Szachtaru była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Szachtaru obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Olimpika Donetsk w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.