Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: llczywiec Mariupol - Worskła Połtawa 1-1 (0-0)

W meczu 4. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 13 czerwca, drużyna llczywiec zremisowała z Worskła 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie im. Volodymyra Boyka w Mariupolu.

N. Yakubu 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania drużyna Worskła wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz cztery remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 27. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Worskła rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edina Šehicia wszedł Najeeb Yakubu. A kibice llczywiec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dmytra Topalova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Andrii Kulakov. Posunięcie trenera było słuszne. Dmytra Topalova zdobył wyrównującą bramkę w 74. minucie spotkania.

W tym czasie to zawodnicy Worskła otworzyli wynik. W 59. minucie bramkę zdobył Najeeb Yakubu. Asystę zaliczył Vladyslav Kulach.

W 65. minucie za Serhiego Yavorskiego wszedł Joyskim Dawa. W tej samej minucie Ihor Kyryukhantsev został zmieniony przez Viktora Kornienkę, a za Vyacheslava Churka wszedł na boisko Oleksii Kashchuk, co miało wzmocnić zespół llczywiec. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ruslana Stepanyuka na Danyla Kravchuka. Po chwili trener Worskła postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Denys Vasin, a murawę opuścił Vladyslav Kulach.

Drużyna llczywiec wyrównała wynik meczu. W 74. minucie Dmytro Topalov wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Viktor Kornienko.

W 85. minucie Danylo Ignatenko został zmieniony przez Igora Tyszczenkę, co miało wzmocnić drużynę llczywiec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oleksandra Sklyara na Volodymyra Baenkę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Vadym Sapai z zespołu gości. Była to 90. minuta spotkania. W piątej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Ihor Perduta, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Dmytro Riznyk
14′ Oleksii Bykov
Volodymyr Chesnakov
65′ Ihor Kyryukhantsev
Ibrahim Kane
Nazarii Muravskyi
Ihor Perduta90′
Pavlo Polehenko
Vadym Sapai90′
65′ Serhii Yavorskyi
Pape Alioune N'Diaye
57′ Andrii Kulakov
David Puclin27′
65′ Vyacheslav Churko
Oleksandr Sklyar90′
22′ 85′ Danylo Ignatenko
Oleksandr Tkachenko
65′ Joyskim Aurélien Dawa Tchakonte
Volodymyr Baenko90′
65′ Viktor Kornienko
Yevhen Pavliuk
Mykyta Peterman
Najeeb Yakubu46′  59′
Danylo Sagutkin
Pavel Rebenok
65′ Oleksii Kashchuk
Danylo Kravchuk66′
57′  74′ Dmytro Topalov
Denys Vasin73′
85′ Igor Tyszczenko

Artem Dudik

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Worskła dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Worskła w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.