Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: llczywiec Mariupol - Szachtar Donieck 0-1 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 28 kwietnia, zespół llczywiec przegrał z Szachtarem 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie im. Volodymyra Boyka w Mariupolu obejrzało 8 121 widzów.

4. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-28 13:00 | Stadion: Stadion im. Volodymyra Boyka | Widzów: 8121 | Arbiter: Y. Aranovskiy
llczywiec Mariupol
Szachtar Donieck
0
1
Wellington Nem 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Wellington Nem dla zespołu Szachtaru. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Sergiy Bolbat.

W 24. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Júnior Moraes spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom llczywiec: Igorowi Tyszczence w 33. i Besirowi Demiriemu w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Szachtaru.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pavlo Polehenko osłabiając tym samym drużynę llczywiec. W 50. minucie karnego dla Szachtar nie wykorzystał Alan Patrick. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergeya Yavorskiego z llczywiec, a w 58. minucie Davita Khotcholavę z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Besir Demiri zastąpił Evgeniego Bilokina. A trener Szachtaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fernanda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Alan Patrick.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom llczywiec: Dmytrowi Myshnovowi w 67. i Vladyslavowi Vakuli w 80. minucie. Od 69 minuty boisko opuścili piłkarze llczywiec: Illia Putria, Vladyslav Vakula, na ich miejsce weszli: Danylo Litovchenko, Yevgen Prodanov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Manora Solomona, Wellingtona Nema zajęli: Olarenwaju Kayode, Mateus Martins. W drugiej połowie nie padły gole.

. Ismaily
40′ 63′ Besir Demiri
Davit Khocholava58′
50′ Pavlo Polehenko
Serhii Kryvtsov
55′ Serhii Yavorskyi
Serhii Bolbat
Serhii Gorbunov
Wiktor Kowalenko
67′ Dmytro Myshnov
Alan Patrick Lourenço 50′ (k.) 63′
69′ Illia Putrya
Marcos Antonio Silva Santos
33′ Igor Tyszczenko
Manor Solomon80′
Ruslan Fomin
. Wellington Nem  12′ 90′
80′ 85′ Vladyslav Vakula
Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior 24′ (k.)
Rustam Chudżamow
Anatolii Trubin
63′ Yevhen Bilokin
Bohdan Butko
69′ Danylo Litovchenko
Mykola Matvienko
85′ Yevhen Prodanov
Fernando Dos Santos Pedro63′
Vladyslav Buhai
Mateus Cardoso Lemos Martins90′

Maksym Małyszew

Olarenwaju Ayoba Kayode80′

Drużyna Szachtaru była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy llczywiec otrzymali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.