Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: FK Lviv - Zoria Ługańsk 0-5 (0-5)

W spotkaniu 4. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 27 września, drużyna FK Lviv przegrała wysoko z Zorią 0-5 (0-5). Mecz na Stadionie Ukrajina w Lwowie obejrzało 253 widzów.

4. kolejka Ukraina - Premier League
2020-09-27 13:00 | Stadion: Stadion Ukrajina | Widzów: 253 | Arbiter: O. Omelchenko
A. Gładkij 33',37'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna FK Lviv wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Vladlen Yurchenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zorii , zdobywając bramkę w trzeciej minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Vladyslav Kabaev.

Zespół FK Lviv ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W piątej minucie po rozpoczęciu wynik na 0-2 podwyższył Artem Gromov.

W 27. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Artem Gromov z Zorii. Przy zdobyciu bramki pomagał Vladlen Yurchenko.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vladyslava Kabaeva z Zorii, a w 32. minucie Ehora Klymenchuka z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandr Gładkij. Asystę przy golu zaliczył Vladyslav Kochergin.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zorii w 37. minucie spotkania, gdy Aleksandr Gładkij zdobył piątą bramkę. Asystę zanotował Denys Favorov.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-5.

Drugą połowę jedenastka Zorii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dmytra Ivanisenyę wszedł Lovro Cvek. Niestety Mikita Szewczenko bramkarz Zorii nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Nikolę Vasilja - rezerwowego bramkarza zespołu.

W 51. minucie Maksym Komarets został zmieniony przez Maksyma Grysję. Między 55. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Zorii i jedną drużynie przeciwnej. Między 58. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Lviv: Serhii Borzenko, Nazarii Nych, Ihor Koshman, na ich miejsce weszli: Oleksandr Romanchuk, Donatas Kazlauskas, Welves. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vladyslava Kochergina, Vladyslava Kabaeva, Artema Gromova zajęli: Ehor Nazaryna, Mihailo Perović, Dmytro Chomczenowski.

Mikita Szewczenko
58′ Serhii Borzenko
Joël Abu Hanna
Maks Juraj Čelić
Denys Favorov55′
32′ Ehor Klymenchuk
Dmytro Ivanisenya46′
51′ Maksym Komarets
Vitalii Vernydub90′
Yurii Kravchuk
Andrejs Ciganiks
Mihkel Ainsalu
Artem Gromov  5′, 27′ 75′
73′ Ihor Koshman
Vladyslav Kochergin61′
58′ Nazarii Nych
Nikola Vasilj46′
73′ Welves Santos Damacena
Leovigildo Júnior Reis Rodrigues
51′ 64′ Maksym Grysjo
Agron Rufati
Ostap Malashevskyi
Dmytro Chomczenowski75′
58′ Oleksandr Romanchuk
Lovro Cvek 46′ 82′
Oleksandr Savoshko
Ihor Czajkowski
Andrii Vychizhanin
Ehor Nazaryna61′
58′ Donatas Kazlauskas
Mihailo Perović71′

Denys Yanakov

Piłkarze FK Lviv dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna FK Lviv w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.