Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: FK Kolos Kovalivka - Szachtar Donieck 0-1 (0-0)

14 czerwca na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbyło się spotkanie 4. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Kolos Kovalivka i Szachtaru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Szachtaru 1-0.

Júnior Moraes 48'

Już w pierwszych minutach jedenastka Szachtaru próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Niedługo po przerwie jedynego gola meczu strzelił Júnior Moraes dla drużyny Szachtaru. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Marlos.

W 52. minucie za Árniego Vilhjálmssona wszedł Yevhen Morozko. W 56. minucie kartkę dostał Oleh Ilyin z FK Kolos Kovalivka. Po godzinie gry w zespole FK Kolos Kovalivka doszło do zmiany. Denys Antyukh wszedł za Volodymyra Lysenkę.

W tej samej minucie trener Szachtaru postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Manor Solomon, a murawę opuścił Jewhen Konoplianka. W 75. minucie w jedenastce FK Kolos Kovalivka doszło do zmiany. Mamadou Danfa wszedł za Oleha Ilyina. Kibice FK Kolos Kovalivka nie mogli już doczekać się wprowadzenia Denysa Kostyshyna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Yevhen Smyrnyi.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Alanowi Patrickowi, zawodnikowi Szachtaru.

Jewhen Konoplianka61′
56′ 75′ Oleh Ilyin
Alan Patrick Lourenço84′ 84′
Vadym Milko
. Marlos78′
75′ Yevhen Smyrnyi
Taras Stiepanienko
61′ Volodymyr Lysenko
. Taison
52′ Árni Vilhjálmsson
Fernando Dos Santos Pedro78′
75′ Mamadou Lamine Danfa
Wiktor Kowalenko78′
75′ Denys Kostyshyn
Mateus Cardoso Lemos Martins84′
52′ Yevhen Morozko
Oleksandr Pikhalyonok
Yevhen Zadoya
Manor Solomon61′
61′ Denys Antyukh
Vladyslav Vakula

Zespół Szachtaru był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna FK Kolos Kovalivka w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Szachtaru w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.