Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: FK Desna Chernihiv - FC Rukh Vynnyky 3-1 (2-1)

27 września na Olimpiysʹkyy Navchalʹno-Sportyvnyy Tsentr Chernihiv w Czernihowie odbył się mecz 4. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Desnej i FC Rukh Vynnyky. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Desnej 3-1. Pojedynek obejrzało 597 widzów.

4. kolejka Ukraina - Premier League
2020-09-27 18:30 | Stadion: Olimpiysʹkyy Navchalʹno-Sportyvnyy Tsentr Chernihiv | Widzów: 597 | Arbiter: D. Shurman
Y. Klymchuk 30'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 12. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Desnej otworzyli wynik. W 13. minucie Andrii Totovytskyi dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

W 26. minucie kartkę dostał Mykola Kukharevych z FC Rukh Vynnyky.

Zespół Desnej niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Yurii Klymchuk. Asystę przy golu zanotował Yurii Kopyna.

W 41. minucie Yurii Kopyna został zmieniony przez Volodymyra Zastavnyiego.

Niedługo później Maksym Degtyarev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Desnej, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrii Totovytskyi.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Vitaliego Ermakova, zawodnika gospodarzy.

Między 46. a 60. minutą, boisko opuścili zawodnicy Desnej: Maksym Degtyarev, Mykhailo Mudryk, na ich miejsce weszli: Pyłyp Budkiwski, Vladyslav Kalitvintsev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andriego Kukharuka, Ivana Briknera zajęli: Rostyslav Rusyn, Ivan Kaliuzhnyi. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Marianowi Mysykowi z zespołu gości.

Jedenastka FC Rukh Vynnyky ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie pokonał bramkarza Pyłyp Budkiwski. Przy strzeleniu gola asystował Vladyslav Kalitvintsev.

W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Rukh Vynnyky: Bohdan Boychuk, Ernest Antwi, a na ich miejsce weszli Yurii Klymchuk, Mykola Kukharevych. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Desna: Pyłypowi Budkiwskiemu w 77. i Yukhymowi Konopli w 87. minucie. Chwilę później trener Desnej postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Andriego Totovytskiego. Na boisko wszedł Serhii Starenkyi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Illia Shevtsov, Pavlo Polehenko, a na ich miejsce weszli Oleksii Hutsulyak, Andrii Mostovyi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Oleksandr Bandura
45′ Vitalii Ermakov
Ihor Duts
87′ Yukhym Konoplya
Erik Gliha12′
9′ 90′ Andrii Mostovyi
Vadym Paramonov
Joonas Tamm
Ivan Brikner60′
Andrii Dombrovskyi
Yurii Klymchuk  30′ 74′
90′ Oleksii Hutsulyak
Yurii Kopyna41′
60′ Mykhailo Mudryk
Andrii Kukharuk2′ 46′
Vladyslav Ogirya
Yaroslav Martynyuk
 13′ (k.) 89′ Andrii Totovytskyi
Marian Mysyk70′
 45′ 60′ Maksym Degtyarev
Mykola Kukharevych26′ 74′
Ihor Lytovka
Roman Mysak
Maksym Imerekov
Maksym Bilyi
90′ Pavlo Polehenko
Volodymyr Zastavnyi41′
60′ Vladyslav Kalitvintsev
Bohdan Boychuk74′
90′ Illia Shevtsov
Ihor Boychuk
89′ Serhii Starenkyi
Ivan Kaliuzhnyi60′
Artur Zapadnya
Rostyslav Rusyn46′
60′  71′ 77′ Pyłyp Budkiwski
Ernest Antwi Nyarko74′
Dmytro Khlyobas
Svyatoslav Kozlovskyi

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy FC Rukh Vynnyky otrzymali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, a w drugiej dwie mniej.