Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - FK Lviv 2-0 (0-0)

13 czerwca na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie odbyło się spotkanie 4. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Olimpika Donetsk i FK Lviv. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olimpika Donetsk 2-0.

4. kolejka Ukraina - Premier League
2020-06-13 18:30 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Arbiter: D. Kryvushkin
FC Olimpik Donetsk
FK Lviv
2
0
M. Teixeira 53',83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Olimpika Donetsk wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Olimpika Donetsk i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpika Donetsk w 53. minucie spotkania, gdy Maxime Do Couto zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Mykyta Kravchenko.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Serhiemu Borzence, zawodnikowi gości. W 58. minucie za Welvesa wszedł Vladyslav Pryymak. W tej samej minucie w jedenastce FK Lviv doszło do zmiany. Nazarii Nych wszedł za Matheusa Iacovellego.

A trener Olimpika Donetsk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yevhena Pasicha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Witalij Bałaszow. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. Między 64. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie Shahab Zahedi został zmieniony przez Denysa Bałaniuka, a za Daniela Romanovskiego wszedł na boisko Taras Zaviyskyi, co miało wzmocnić jedenastkę Olimpika Donetsk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serhiego Lyulkę na Mykytę Khodakovskiego.

W 83. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Maxime Do Couto z Olimpika Donetsk. Przy zdobyciu bramki asystował Serhii Politylo.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w zespole FK Lviv za Serhiego Borzenki wszedł Yurii Kravchuk, a w drużynie Olimpika Donetsk Maxime Do Couto zmienił Pawła Ksionza. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nazariego Nycha z FK Lviv, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Artema Kichaka z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

FK Lviv
90′ Artem Kichak
Bohdan Sarnavskyi
Dmytro Grishko
Serhii Borzenko56′ 85′
Orest Lebedenko
Anton Bratkov
32′ Yevhen Tsymbalyuk
Ihor Gonchar
35′ Ivan Zotko
Serhii Lyulka77′
62′ Witalij Bałaszow
Welves Santos Damacena58′
 53′, 83′ 85′ Maxime Do Couto Teixeira
Joël Fey d'Or Bopesu
81′ Mykyta Kravchenko
Rojerio Alves dos Santos24′
Serhii Politylo
Matheus Felipe Camargo Iacovelli58′
4′ 75′ Daniel Romanovskij
Mykyta Tatarkov64′
74′ Shahab Zahedi
Vladyslav Pryymak58′
85′ Pawło Ksionz
Jonatan da Silva Lima
62′ Yevhen Pasich
Mykyta Khodakovskyi77′
Nazar Verbnyi
Artem Nedolya
75′ Taras Zaviyskyi
Nazarii Nych58′ 88′
74′ Denys Bałaniuk

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy FK Lviv dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy więcej.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.