Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: FC Oleksandria - SK Dnipro-1 4-1 (2-0)

W starciu 4. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Oleksandrii wygrała ze SK Dnipro-1 4-1 (2-0). Mecz na KSK Nika w Aleksandrii obejrzało 825 widzów.

V. Adamyuk 78'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Denys Bezborodko. Przy strzeleniu gola pomagał Pawło Paszajew.

W 16. minucie Denys Bezborodko został zastąpiony przez Denysa Ustymenkę. Między 19. a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom SK Dnipro-1 i jedną drużynie przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce Oleksandrii doszło do zmiany. Yevhen Banada wszedł za Artema Gordienkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Oleksandrii, zdobywając kolejną bramkę. W 37. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Maksym Tretyakov.

Na drugą połowę jedenastka SK Dnipro-1 wyszła w zmienionym składzie, za Arseniego Batagova wszedł Serhii Buletsa. W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Andriemu Tsurikovowi, piłkarzowi gości.

W 60. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik SK Dnipro-1 Oleksandr Svatok. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Oleksandrowi Svatokowi z drużyny gości.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce SK Dnipro-1 doszło do zmiany. Oleksandr Nazarenko wszedł za Lucasa Taylora.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 68. minucie wynik na 4-0 podwyższył Wałerij Łuczkewicz. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Artem Sitalo.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SK Dnipro-1 doszło do zmiany. Oleksii Chychykov wszedł za Artema Dovbyka.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie bramkę pocieszenia zdobył Volodymyr Adamyuk. Bramka padła po podaniu Andriego Tsurikova.

W 79. minucie kartkę dostał Yevhen Banada z Oleksandrii. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Vladyslav Dubinchak19′
35′ Artem Gordienko
Lucas Taylor Maia Reis65′
 68′ 82′ Wałerij Łuczkewicz
Arsenii Batagov46′
 37′ Maksym Tretyakov
Francisco Di Franco90′
26′ 82′ Artem Sitalo
Serhiy Krawczenko
 3′ 16′ Denys Bezborodko
Artem Dovbyk71′
Yurii Pankiv
Valerii Yurchuk
Tymur Stetskov
Oleksandr Safronov
35′ 79′ Yevhen Banada
Serhii Buletsa46′
82′ Oleksii Dovgyi
Andrii Kireev
83′ Vasyl Grytsuk
Oleksandr Nazarenko65′
Kyrylo Kovalets
Yurii Vakulko90′
82′ Bohdan Myshenko
Ehor Yarmolyuk
Maksym Zaderaka
Oleksii Chychykov71′
16′ 83′ Denys Ustymenko

Przewaga drużyny SK Dnipro-1 w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom SK Dnipro-1, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół SK Dnipro-1 w drugiej połowie wymienił czterech graczy.