Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: FC Oleksandria - FK Desna Chernihiv 1-5 (0-2)

W spotkaniu 4. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 14 czerwca, drużyna Oleksandrii przegrała wysoko z Desną 1-5 (0-2). Pojedynek odbył się na KSK Nika w Aleksandrii.

A. Totovytskyi 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć zespół Oleksandrii wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Desnej próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Oleksandr Filippov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Desnej, strzelając gola w 29. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Yukhym Konoplya.

W 43. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Hlibowi Bukhalowi z Oleksandrii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Desnej w 44. minucie spotkania, gdy Vladyslav Kalitvintsev zdobył drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Oleksandrii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Vasyl Grytsuk, a murawę opuścił Artem Gordienko.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił Maksym Tretyakov. Asystę zaliczył Vasyl Grytsuk.

W 54. minucie Denys Miroshnichenko zastąpił Maksyma Zaderakę. W tej samej minucie w zespole Oleksandrii doszło do zmiany. Denys Bezborodko wszedł za Artema Sitalę. W 55. minucie żółtą kartką został ukarany Vladyslav Baboglo, piłkarz Oleksandrii.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie kolejnego gola dla drużyny Desnej strzelił Andrii Gitchenko. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Yukhym Konoplya.

Po godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vladyslav Baboglo z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 55. minucie. W 63. minucie w zespole Oleksandrii doszło do zmiany. Anton Shendrik wszedł za Kyryla Kovaletsa. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Romanowi Vantukhowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Oleksandr Filippov z Desnej. Chwilę później trener Desnej postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ehora Kartushova wszedł Andrii Mostovyi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej piątej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Andrii Totovytskyi. Bramka padła po podaniu Serhiego Starenkyiego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-5.

Yevhen Past
55′ 60′ Vladyslav Baboglo
Denys Favorov
43′ Hlib Bukhal
Andrii Gitchenko  56′
46′ Artem Gordienko
Maksym Imerekov
Wałerij Łuczkewicz
Yukhym Konoplya
54′ Denys Miroshnichenko
Ehor Kartushov80′
69′ 83′ Roman Vantukh
Vladyslav Kalitvintsev  44′ 90′
Dmytro Grechyszkin
Vladyslav Ogirya
63′ Kyrylo Kovalets
Artur Zapadnya90′
 46′ Maksym Tretyakov
Pyłyp Budkiwski80′
54′ Artem Sitalo
Oleksandr Filippov  29′, 79′ (k.) 90′
Oleh Bilyk
Ihor Lytovka
63′ Anton Shendrik
Vitalii Ermakov
83′ Tymur Stetskov
Andrii Mostovyi80′
Oleksii Dovgyi
Joonas Tamm
46′ Vasyl Grytsuk
Levan Arveladze90′
Bohdan Myshenko
Orest Kuzyk
Dmytro Shastal
Serhii Starenkyi90′
54′ Maksym Zaderaka
Andrii Totovytskyi80′  90′
54′ Denys Bezborodko
Dmytro Khlyobas90′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Desnej żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.