Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: Czernomorec Odessa - Worskła Połtawa 1-2 (1-0)

W starciu 4. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna Czernomorec przegrała z Worskła 1-2 (1-0). Mecz na Stadionie Chornomorets w Odessie obejrzało 3 200 widzów.

4. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-27 13:00 | Stadion: Stadion Chornomorets | Widzów: 3200 | Arbiter: K. Trukhanov
A. Gabelok 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki zespół Worskła wygrał 16 razy i zanotował dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Czernomorec objął prowadzenie. W drugiej minucie bramkę zdobył Árni Vilhjálmsson. Bramka padła po podaniu Denisa Norenkova.

Między 35. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Czernomorec.

W 58. minucie karnego dla Czernomorec nie wykorzystał Wołodymyr Kowal. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 76. minucie Wołodymyr Kowal został zastąpiony przez Artema Chornego.

Kibice Czernomorec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vasiliego Pavlova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Árni Vilhjálmsson. Chwilę później trener Worskła postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Oleksandr Sklyar, a murawę opuścił Todor Petrović. W 84. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Denys Vasin.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Worskła w 90. minucie spotkania, gdy Artem Gabelok strzelił drugiego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Oleksandr Tkachenko
39′ Hlib Grachov
Vyacheslav Sharpar
58′ (k.) 76′ Wołodymyr Kowal
Yurii Kolomoets86′
 2′ 77′ Árni Vilhjálmsson
Denys Vasin  84′ (k.)
Serhii Lytovchenko
Bohdan Szust
Oleg Ostapenko
Artur Sergio Batista de Souza88′
76′ Artem Chornyi
Ardin Dallku
Vladyslav Khamelyuk
Andro Giorgadze86′
77′ Vasiliy Pavlov
Aleksandre Kobakhidze
Dmytro Semeniv
Oleksandr Sklyar80′
Vyacheslav Velev
Nicolas Mores da Cruz

Zespół Worskła był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Czernomorec, a piłkarzom gości wręczył dwie.

Drużyna Czernomorec w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.