Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: Arsenal Kijów - FK Desna Chernihiv 2-0 (2-0)

W pojedynku 4. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 29 kwietnia, drużyna Arsenalu zwyciężyła z Desną 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie obejrzało 307 widzów.

4. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-29 16:00 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Widzów: 307 | Arbiter: Y. Mozharovskiy
Arsenal Kijów
FK Desna Chernihiv
2
0
A. Avagimian 11'
P. Orikhovskyi 27'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Desnej wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arsenalu w 11. minucie spotkania, gdy Artur Avagimian strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Vladyslava Kalitvintseva.

W 26. minucie kartkę dostał Andriy Slinkin, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arsenalu w 27. minucie spotkania, gdy Pavlo Orikhovskyi zdobył z karnego drugą bramkę. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Desna: Maksymowi Imerekovowi w 30. i Vladislavowi Ogiri w 40. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Desnej w tym sezonie, pojawił się Sergiy Lyulka, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Andriego Yakymiva. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 54. minucie Andriy Slinkin został zastąpiony przez Oleksandra Volkova.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Oleksandrowi Filippovowi z jedenastki gości. Była to 55. minuta starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Andrii Mostovyi
 11′ 76′ Artur Avagimian
Andriy Viktorovych Slinkin26′ 54′
Andrii Dombrovskyi
Ehor Kartushov
Vladyslav Kalitvintsev
Vladyslav Ogirya40′
78′ Jaba Lipartia
Andrii Yakymiv46′
 27′ (k.) Pavlo Orikhovskyi
Mykhaylo Sergiychuk78′
90′ Oleksandr Kovpak
Oleksandr Filippov55′
Dmytro Ivanov
Yevhen Past
78′ Artem Kozak
Serhii Lyulka46′
90′ Mykhailo Mudryk
Temur Partsvania
76′ Gegham Kadimjan