Liga ukraińska - 3. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - llczywiec Mariupol 2-2 (1-1)

W pojedynku 3. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 7 czerwca, zespół Olimpika Donetsk zremisował z llczywiec 2-2 (1-1). Starcie odbyło się na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie.

3. kolejka Ukraina - Premier League
2020-06-07 13:00 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Arbiter: O. Derdo
O. Kashchuk 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka llczywiec wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie kartkę otrzymał Ivan Zotko z drużyny gospodarzy.

W tym czasie piłkarze Olimpika Donetsk nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Witalij Bałaszow. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Shahab Zahedi.

W 21. minucie kartką został ukarany Shahab Zahedi, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 35. minucie Serhii Chobotenko wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Dmytro Topalov.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Walerijowi Fedorczukowi, zawodnikowi llczywiec. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener llczywiec postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Serhiego Gorbunova wszedł Viktor Kornienko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać. W 63. minucie za Andriego Kulakova wszedł Ruslan Fomin.

W 64. minucie w jedenastce llczywiec doszło do zmiany. Vyacheslav Churko wszedł za Dmytra Topalova. W tej samej minucie trener Olimpika Donetsk postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yevhen Pasich, a murawę opuścił Maxime Do Couto. Między 64. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Olimpika Donetsk: Daniel Romanovskij, Witalij Bałaszow, na ich miejsce weszli: Andrii Kravchuk, Denys Bałaniuk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Walerija Fedorczuka, Ihora Kyryukhantseva zajęli: Oleksii Kashchuk, Igor Tyszczenko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpika Donetsk w 82. minucie spotkania, gdy Andrii Kravchuk zdobył drugą bramkę.

Prawie natychmiast Oleksii Kashchuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców llczywiec, strzelając kolejnego gola w 85. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Viktor Kornienko.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Pawło Ksionz wszedł za Shahaba Zahediego. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Serhii Chobotenko z llczywiec. Była to 87. minuta starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Joyskim Aurélien Dawa Tchakonte
12′ Ivan Zotko
Ihor Kyryukhantsev77′
 16′ 75′ Witalij Bałaszow
Andrii Kulakov63′
64′ Maxime Do Couto Teixeira
Walerij Fedorczuk42′ 77′
Mykyta Kravchenko
Serhii Gorbunov57′
Serhii Politylo
Danylo Ignatenko
64′ Daniel Romanovskij
Dmytro Myshnov
21′ 86′ Shahab Zahedi
Nazarii Muravskyi
64′  82′ Andrii Kravchuk
Serhii Yavorskyi
86′ Pawło Ksionz
Vyacheslav Churko64′
64′ Yevhen Pasich
Oleksii Kashchuk77′  85′
Nazar Verbnyi
Igor Tyszczenko77′
Taras Zaviyskyi
Artem Dudik
75′ Denys Bałaniuk
Ruslan Fomin63′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Olimpika Donetsk w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.