Liga ukraińska - 3. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - FC Minai 3-0 (1-0)

W starciu 3. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 20 września, drużyna Olimpika Donetsk zwyciężyła z FC Minai 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie.

3. kolejka Ukraina - Premier League
2020-09-20 13:00 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Arbiter: O. Shandor
FC Olimpik Donetsk
FC Minai
3
0
M. Teixeira 29'
S. Zahedi 60',66'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpika Donetsk w 29. minucie spotkania, gdy Maxime Do Couto strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Shahab Zahedi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olimpika Donetsk.

Drużyna FC Minai ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Shahab Zahedi.

W 64. minucie za Oleksandra Matkobozhyka wszedł Vasyl Pynyashko. W 65. minucie boisko opuścili piłkarze FC Minai: Danylo Knysh, Oleksii Shpak, a na ich miejsce weszli Denis Kożanow, Oleksandr Snizhko.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Shahab Zahedi z Olimpika Donetsk. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Ibrahim Kargbo wszedł za Shahaba Zahediego.

W tej samej minucie trener Olimpika Donetsk postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Tarasa Zaviyskiego wszedł Yevhen Tsymbalyuk, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Między 75. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Olimpika Donetsk: Benito, Maxime Do Couto, Ivan Zotko, na ich miejsce weszli: Temur Chogadze, Fabricio Alvarenga, Daniel Romanovskij. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andriego Tkachuka, Mislava Maticia zajęli: Oleh Golodyuk, Dmytro Pavlish. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Mislav Matić85′
82′ Ivan Zotko
Oleksandr Matkobozhyk64′
Ruslan Babenko
Taras Sakiv
 29′ 76′ Maxime Do Couto Teixeira
Denis Kożanow65′
75′ Olabiran Blessing Muyiwa
Kyrylo Melichenko
Yevhen Pasich
Oleksandr Snizhko65′
Serhii Politylo
Andrii Tkachuk76′
67′ Taras Zaviyskyi
Anton Shynder
 60′, 66′ 67′ Shahab Zahedi
Anatolii Nuriev
Betim Halimi
Anton Kanibołockyj
Rizvan Ablitarov
Shemmy Mayembe
67′ Yevhen Tsymbalyuk
Dmytro Pavlish85′
76′ Fabricio Oscar Alvarenga
Edgar Caparrós Ruiz
75′ Temur Chogadze
Oleksandr Glagola
Andrii Kravchuk
Oleh Golodyuk76′
Pawło Ksionz
Danylo Knysh65′
82′ Daniel Romanovskij
Vasyl Pynyashko64′
67′ Ibrahim Kargbo Jr
Oleksii Shpak65′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.