Liga ukraińska - 3. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - Arsenal Kijów 2-0 (2-0)

W pojedynku 3. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 23 kwietnia, drużyna Olimpika Donetsk zwyciężyła z Arsenalem 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie obejrzało 258 widzów.

3. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-23 16:00 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Widzów: 258 | Arbiter: D. Kryvushkin
FC Olimpik Donetsk
Arsenal Kijów
2
0
O. Gai 37'
M. Degtyarev 44'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Wiaczesławowi Tankowskiemu z Arsenalu. Była to 19. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpika Donetsk w 37. minucie spotkania, gdy Olexiy Gai zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Drużyna Arsenalu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Olimpika Donetsk, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Maksym Degtyarev. Asystę zanotował Maxime Do Couto.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Na drugą połowę drużyna Arsenalu wyszła w zmienionym składzie, za Mykhaila Mudryka wszedł Jaba Lipartia. W 57. minucie Pavlo Orikhovskyi został zmieniony przez Artema Kozaka.

W 58. minucie kartką został ukarany Vladyslav Dubinchak, piłkarz Arsenalu. W 59. minucie w zespole Arsenalu doszło do zmiany. Danylo Sagutkin wszedł za Sergiego Vakulenkę. Po chwili trener Olimpika Donetsk postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Maxime'a Do Couto. Na boisko wszedł Rinar Valeev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Serhii Vakulenko59′
69′ Maxime Do Couto Teixeira
Maksym Zhychykov
 37′ (k.) Olexiy Gai
Vladyslav Kalitvintsev
Andrii Kravchuk
Artur Avagimian
Pawło Ksionz
Andrii Dombrovskyi
87′ Hennadii Pasich
Mykhailo Mudryk46′
77′ Serhii Politylo
Pavlo Orikhovskyi57′
 44′ Maksym Degtyarev
Artem Kozak57′
77′ Yevhen Pasich
Jaba Lipartia46′
87′ Ivan Sondey
Yurii Vakulko
69′ Rinar Valeev
Vladyslav Alekseev
Matar Dieye
Denys Yanakov

Arbiter nie ukarał zawodników Olimpika Donetsk żadną kartką, natomiast piłkarzom Arsenalu pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.