Liga ukraińska - 3. kolejka Premier League: FC Oleksandria - llczywiec Mariupol 2-1 (2-1)

W spotkaniu 3. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 24 kwietnia, zespół Oleksandrii wygrał z llczywiec 2-1 (2-1). Mecz na KSK Nika w Aleksandrii obejrzało 1 402 widzów.

V. Vakula 23'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Oleksandrii wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie za Walerija Fedorczuka wszedł Andriy Boryachuk.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sergeyowi Yavorskiemu z llczywiec. Była to 19. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oleksandrii w 20. minucie spotkania, gdy Evgen Banada zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Vladyslav Vakula.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oleksandrii w 32. minucie spotkania, gdy Dmytro Grechyszkin strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Oleksandrii wyszła w zmienionym składzie, za Dmytra Grechyszkina wszedł Andriy Zaporozhan. Trener llczywiec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Vyacheslav Churko, a murawę opuścił Danylo Sikan.

Między 62. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Oleksandrii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maksyma Zaderakę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Wałerij Łuczkewicz. W 76. minucie Vladyslav Vakula został zmieniony przez Ruslana Fomina, co miało wzmocnić jedenastkę llczywiec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kyryla Kovaletsa na Oleksiego Dovgiego.

Między 82. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Oleksii Bykov66′
71′ Wałerij Łuczkewicz
Walerij Fedorczuk17′
 20′ Yevhen Banada
Dmytro Myshnov
 32′ (k.) 46′ Dmytro Grechyszkin
Oleksandr Pikhalyonok82′
81′ Kyrylo Kovalets
Serhii Chobotenko
81′ Oleksii Dovgyi
Besir Demiri
Yevhen Protasov
Vyacheslav Churko59′
Dmytro Shastal
Igor Tyszczenko
71′ Maksym Zaderaka
Andrii Boryachuk17′ 84′
46′ 65′ Andrii Zaporozhan
Ruslan Fomin76′ 85′

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom llczywiec przyznał sześć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.