Liga ukraińska - 3. kolejka Premier League: Dynamo Kijów - Szachtar Donieck 0-0

24 kwietnia na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbyło się starcie 3. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Dynamo i Szachtaru. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 41 383 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

3. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-24 17:30 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Widzów: 41383 | Arbiter: V. Romanov
Dynamo Kijów
Szachtar Donieck
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Vitaliy Buyalskyy z Dynamo. Była to 31. minuta pojedynku.

W 54. minucie Mykola Shaparenko został zastąpiony przez Heorhiego Tsitaishvilego. Między 57. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Dynamo i dwie drużynie przeciwnej.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Szachtaru doszło do zmiany. Bohdan Butko wszedł za Sergiego Bolbata. Kibice Szachtaru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Wiktora Kowalenkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Wellington Nem. Trener Dynamo postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Benjamina Verbiča i na pole gry wprowadził napastnika Nazariego Rusyna, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 77. minucie w jedenastce Szachtaru doszło do zmiany. Dentinho wszedł za Tarasa Stiepanienko. Między 78. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Szachtaru.

Andrij Pjatow
57′ Mykyta Burda
. Ismaily
Tamas Kadar
Davit Khocholava
Tomasz Kędziora
Serhii Kryvtsov
59′ Vitalii Mykolenko
Serhii Bolbat63′ 68′
73′ Benjamin Verbič
Alan Patrick Lourenço
31′ Vitalii Buyalskyi
Manor Solomon
62′ Carlos María de Pena Bonino
Taras Stiepanienko77′
54′ Mykola Shaparenko
Wiktor Kowalenko72′
54′ 79′ Heorhii Tsitaishvili
Mateus Cardoso Lemos Martins
73′ Nazarii Rusyn
Marcos Antonio Silva Santos

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Dynamo, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast zespół Szachtaru w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.