Liga ukraińska - 21. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - SK Dnipro-1 4-1 (4-0)

4 marca na Oblasny SportKomplex Metalist w Charkowie odbył się mecz 21. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Szachtaru i SK Dnipro-1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szachtaru 4-1. Na stadionie zasiadło 5 319 widzów.

21. kolejka Ukraina - Premier League
2020-03-04 18:00 | Stadion: Oblasny SportKomplex Metalist | Widzów: 5319 | Arbiter: S. Boyko
V. Supryaha 82'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Szachtaru otworzyli wynik. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Serhii Kryvtsov. Przy zdobyciu bramki pomógł Tetê.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w dziewiątej minucie spotkania, gdy Júnior Moraes strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek. W zdobyciu bramki pomógł Jewhen Konoplianka.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Taison. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Júniora Moraesa.

W 22. minucie kartkę dostał Serhii Loginov z SK Dnipro-1.

Prawie natychmiast Jewhen Konoplianka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szachtaru, strzelając kolejnego gola w 23. minucie spotkania. W 33. minucie sędzia pokazał kartkę Franciscowi Di Franco, zawodnikowi gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół SK Dnipro-1 rozpoczął w zmienionym składzie, za Oleksiego Chychykova, Ołeksija Chobłenkę weszli Lucas Taylor, Vladyslav Supryaha. W 55. minucie arbiter ukarał kartką Oleksandra Nazarenkę, piłkarza SK Dnipro-1.

W 60. minucie Serhii Kryvtsov został zastąpiony przez Valeriego Bondara. W 63. minucie Serhiy Krawczenko został zmieniony przez Arseniego Batagova, co miało wzmocnić drużynę SK Dnipro-1. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jewhena Konopliankę na Artema Bondarenkę w 70. minucie oraz Júniora Moraesa na Fernanda w tej samej minucie. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vladyslava Shapovala ze SK Dnipro-1, a w 81. minucie Valeriego Bondara z drużyny przeciwnej. W 82. minucie bramkę pocieszenia zdobył z rzutu karnego Vladyslav Supryaha. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Serhii Loginov22′
 4′ 60′ Serhii Kryvtsov
Maksym Lopyrenok
Mykola Matvienko
Vladyslav Shapoval67′
Maycon de Andrade Barberan
Francisco Di Franco33′
 23′ 70′ Jewhen Konoplianka
Serhiy Krawczenko63′
Mateus Cardoso Lemos Martins
Oleksandr Nazarenko55′
Taras Stiepanienko
Yurii Vakulko
 19′ . Taison
Ołeksij Chobłenko46′
 9′ 74′ Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Oleksii Chychykov46′
Anatolii Trubin
Andrii Klishchuk
60′ 81′ Valerii Bondar
Papa Gueye
Serhii Bolbat
Lucas Taylor Maia Reis46′
70′ Artem Bondarenko
Arsenii Batagov63′
74′ Fernando Dos Santos Pedro
Serhii Buletsa
Bruno Ferreira Bonfim
Dmytro Korkishko
. Marlos
Vladyslav Supryaha46′  82′ (k.)

Jedenastka Szachtaru była w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.