Liga ukraińska - 21. kolejka Premier League: llczywiec Mariupol - Worskła Połtawa 3-0 (1-0)

W pojedynku 21. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 4 marca, drużyna llczywiec zwyciężyła z Worskła 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie im. Volodymyra Boyka w Mariupolu obejrzało 689 widzów.

21. kolejka Ukraina - Premier League
2020-03-04 13:00 | Stadion: Stadion im. Volodymyra Boyka | Widzów: 689 | Arbiter: O. Derdo
S. Chobotenko 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 starcia drużyna Worskła wygrała 17 razy i zanotowała 11 porażek oraz cztery remisy.

Drużyna llczywiec od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy llczywiec w 32. minucie spotkania, gdy Dmytro Myshnov zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dmytro Myshnov z drużyny gospodarzy. Była to 35. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu llczywiec.

Na drugą połowę drużyna Worskła wyszła w zmienionym składzie, za Ruslana Stepanyuka wszedł Denys Vasin. Trener Worskła postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pavel Rebenok, a murawę opuścił Vadym Sapai.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wpakował piłkę do siatki rywali Dmytro Topalov. Przy zdobyciu bramki asystował Andrii Kulakov.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał Pape N'Diaye, zawodnik Worskła. W 57. minucie Vladyslav Kulach został zmieniony przez Artura. Między 70. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Worskła i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Serhii Chobotenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców llczywiec, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie meczu. Asystę zaliczył Dmytro Myshnov.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Danylo Ignatenko z llczywiec. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nazarii Muravskyi osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 77. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Dmytro Riznyk
 80′ Serhii Chobotenko
Volodymyr Chesnakov
Viktor Kornienko
Ibrahim Kane76′
77′ 90′ Nazarii Muravskyi
Ihor Perduta
Pavlo Polehenko
Vadym Sapai46′
Serhii Yavorskyi
Pape Alioune N'Diaye54′
65′ Andrii Kulakov
Luiz Gustavo Novaes Palhares
 32′ (k.) 35′ Dmytro Myshnov
David Puclin
Maksym Chekh
Edin Šehić
84′ Danylo Ignatenko
Vladyslav Kulach57′
 47′ 74′ Dmytro Topalov
Ruslan Stepanyuk46′
Artem Pospelov
Oleksandr Tkachenko
Vyacheslav Churko
Volodymyr Baenko
78′ Walerij Fedorczuk
Artur Sergio Batista de Souza57′
Serhii Gorbunov
Yevhen Martynenko
74′ 78′ Wiaczesław Tankowski
Najeeb Yakubu
Igor Tyszczenko
Pavel Rebenok46′
65′ Ruslan Fomin
Denys Vasin46′ 70′

Przewaga zespołu Worskła w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.