Liga ukraińska - 21. kolejka Premier League: Dynamo Kijów - FK Kolos Kovalivka 2-0 (1-0)

W starciu 21. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 3 marca, zespół Dynamo wygrał z FK Kolos Kovalivka 2-0 (1-0). Mecz na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie obejrzało 8 434 widzów. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Tomasz Kędziora.

21. kolejka Ukraina - Premier League
2020-03-03 18:30 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Widzów: 8434 | Arbiter: V. Romanov
Dynamo Kijów
FK Kolos Kovalivka
2
0
Fran Sol 40'
V. Tsygankov 54'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dynamo i jedną drużynie przeciwnej.

W 31. minucie w zespole Dynamo doszło do zmiany. Volodymyr Shepelev wszedł za Mykolę Shaparenkę. Po pół godzinie gry żółtą kartkę dostał Vladyslav Emets, zawodnik FK Kolos Kovalivka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynamo w 40. minucie spotkania, gdy Fran Sol strzelił pierwszego gola. W 44. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Fran Solowi z drużyny gospodarzy.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Yevhen Zadoya osłabiając tym samym zespół FK Kolos Kovalivka. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dynamo.

Drugą połowę zespół FK Kolos Kovalivka rozpoczął w zmienionym składzie, za Volodymyra Lysenkę wszedł Oleh Kozhushko. Trener Dynamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Benjamin Verbič, a murawę opuścił Carlos de Pena.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Dynamo, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Viktor Tsygankov. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tomasz Kędziora.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Yevhenowi Efremovowi z FK Kolos Kovalivka. Była to 63. minuta pojedynku. Po chwili trener FK Kolos Kovalivka postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Oleha Ilyina. Na boisko wszedł Yevhen Morozko, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 81. minucie Pavlo Orikhovskyi został zastąpiony przez Vadyma Milkę.

W 87. minucie w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Georgii Tsitaishvili wszedł za Mikkela Duelunda. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Vitalii Gavrysh
28′ Artem Shabanov
Kyryło Petrow22′
52′ Carlos María de Pena Bonino
Andrij Bohdanow
87′ Mikkel Duelund
Oleh Ilyin63′
Abdul Mohammed Kadiri
Pavlo Orikhovskyi81′
11′ 31′ Mykola Shaparenko
Yevhen Zadoya45′
 54′ Viktor Tsygankov
Volodymyr Lysenko46′
 40′ 44′ Francisco Sol Ortiz
Árni Vilhjálmsson
Heorhii Bushchan
Anton Yashkov
Josip Pivarić
Oleksandr Chornomorets
31′ Volodymyr Shepelev
Vadym Paramonov
Serhiej Sydorczuk
Vadym Milko81′
87′ Heorhii Tsitaishvili
Yevhen Morozko63′
52′ Benjamin Verbič
Oleksandr Bondarenko
Nazarii Rusyn
Oleh Kozhushko46′

Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Dynamo będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Aleksandrii. Jej rywalem będzie FC Oleksandria. Natomiast w niedzielę Szachtar Donieck zagra z zespołem FK Kolos Kovalivka na jego terenie.