Liga ukraińska - 20. kolejka Premier League: SK Dnipro-1 - Dynamo Kijów 3-1 (0-1)

28 lutego na Dnipro Arena w Dniepropetrowsku odbyło się spotkanie 20. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami SK Dnipro-1 i Dynamo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SK Dnipro-1 3-1. Na stadionie zasiadło 7 278 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

B. Verbič 45'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Dynamo. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vitalii Buyalskyi osłabiając tym samym drużynę gości.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Oleksandrowi Nazarence ze SK Dnipro-1. Była to 34. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Dynamo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie doliczonego czasu gry z karnego bramkę zdobył Benjamin Verbič. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dynamo.

W 59. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Volodymyrowi Shepelevowi z drużyny gości. W 63. minucie Oleksii Chychykov został zmieniony przez Vladyslava Supryahę.

Zawodnicy SK Dnipro-1 odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie bramkę wyrównującą zdobył Vladyslav Supryaha. W zdobyciu bramki pomógł Yurii Vakulko.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia wyrzucił z boiska Wołodymyra Polowyja ze SK Dnipro-1. Kibice Dynamo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa de Penę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Nazarii Rusyn. W 77. minucie w zespole Dynamo doszło do zmiany. Viktor Tsygankov wszedł za Ołeksandra Karawajewa.

Chwilę później trener SK Dnipro-1 postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ołeksija Chobłenkę wszedł Vladyslav Shapoval, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi SK Dnipro-1 utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi SK Dnipro-1 udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SK Dnipro-1 w 82. minucie spotkania, gdy Vladyslav Supryaha strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Serhiy Krawczenko.

W 84. minucie Volodymyr Shepelev został zmieniony przez Mikkela Duelunda, co miało wzmocnić drużynę Dynamo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oleksandra Nazarenkę na Papę Gueyego. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter ukarał żółtą kartką Vitaliego Mykolenkę, zawodnika gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna SK Dnipro-1, zdobywając kolejną bramkę. W 90. minucie Vladyslav Supryaha hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-1.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Vitalii Mykolenko86′
75′ Wołodymyr Polowyj
Denys Popov
Francisco Di Franco
Artem Shabanov
Serhiy Krawczenko
Vitalii Buyalskyi6′
34′ 87′ Oleksandr Nazarenko
Volodymyr Shepelev59′ 84′
Yurii Vakulko
Serhiej Sydorczuk
78′ Ołeksij Chobłenko
Benjamin Verbič  45′ (k.)
63′ Oleksii Chychykov
Nazarii Rusyn77′
Andrii Klishchuk
Denis Bojko
87′ Papa Gueye
Carlos María de Pena Bonino77′
Lucas Taylor Maia Reis
Mikkel Duelund84′
78′ Vladyslav Shapoval
Abdul Mohammed Kadiri
Arsenii Batagov
Mykola Shaparenko
Ihor Kogut
Viktor Tsygankov77′
63′  71′, 82′, 90′ Vladyslav Supryaha
Francisco Sol Ortiz

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom SK Dnipro-1, a zawodnikom gości przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Dynamo rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Kolos Kovalivka. Natomiast w środę Szachtar Donieck będzie rywalem zespołu SK Dnipro-1 w meczu, który odbędzie się w Charkowie.