Liga ukraińska - 20. kolejka Premier League: FK Lviv - FC Oleksandria 1-1 (0-1)

W starciu 20. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 29 lutego, drużyna FK Lviv zremisowała z Oleksandrią 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie Ukrajina w Lwowie obejrzało 920 widzów.

B. Myshenko 10'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół Oleksandrii wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oleksandrii w 10. minucie spotkania, gdy Bohdan Myshenko strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Yevhen Banada.

W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bohdana Myshenkę z Oleksandrii, a w 20. minucie Mykytę Tatarkov z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Oleksandrii.

Mykyta Tatarkov z FK Lviv w 54. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 20. minucie. Trener FK Lviv postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Welves, a murawę opuścił Yaroslav Bogunov.

W tej samej minucie Bohdan Myshenko został zmieniony przez Maksyma Tretyakova. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joëla Bopesu z FK Lviv, a w 70. minucie Antona Shendrika z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Oleksandrii postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Andriego Zaporozhana wszedł Artem Gordienko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Oleksandrii nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

Zespół FK Lviv wyrównał wynik meczu. W 87. minucie wynik ustalił Alvaro. Asystę zanotował Welves.

W doliczonym czasie gry w drużynie Oleksandrii doszło do zmiany. Vasyl Grytsuk wszedł za Yevhena Banadę. W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia przyznał żółtą kartkę Rafaelowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Denys Miroshnichenko
83′ Vladyslav Pryymak
Anton Shendrik70′
58′ Yaroslav Bogunov
Roman Vantukh
64′ Joël Fey d'Or Bopesu
Dmytro Grechyszkin
90′ Rafael Sabino dos Santos
Yevhen Banada90′
72′ Renan Abner do Carmo de Oliveira
Bohdan Myshenko  10′ 15′ 58′
20′ 54′ Mykyta Tatarkov
Andrii Zaporozhan71′
 87′ Alvaro Luis Tavares Vieira
Artem Gordienko71′
83′ Jonatan da Silva Lima
Tymur Stetskov
58′ Welves Santos Damacena
Vasyl Grytsuk90′
Rojerio Alves dos Santos
Yevhen Protasov
72′ Matheus Felipe Camargo Iacovelli
Maksym Tretyakov58′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.