Liga ukraińska - 20. kolejka Premier League: FK Kolos Kovalivka - Karpaty Lwów 2-1 (2-0)

W spotkaniu 20. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 29 lutego, zespół FK Kolos Kovalivka wygrał z Karpatami 2-1 (2-0). Mecz na Obolon' Arena w Kyjiv obejrzało 2 780 widzów.

20. kolejka Ukraina - Premier League
2020-02-29 16:00 | Stadion: Obolon' Arena | Widzów: 2780 | Arbiter: M. Kozyryatskiy
A. Kozak 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FK Kolos Kovalivka wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze FK Kolos Kovalivka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Oleh Ilyin. Asystę zaliczył Vladyslav Emets.

W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Vladyslavowi Emetsowi z FK Kolos Kovalivka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Kolos Kovalivka w 42. minucie spotkania, gdy Kyryło Petrow strzelił drugiego gola. W 43. minucie kartkę dostał Alexandru Boiciuc, piłkarz Karpat.

Na drugą połowę drużyna Karpat wyszła w zmienionym składzie, za Romana Slyvę wszedł Artem Kozak. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Karpaty: Androwi Giorgadzemu w 47. i Gennadiemu Pasichowi w 65. minucie.

W 68. minucie Yevhen Morozko zastąpił Árniego Vilhjálmssona. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Karpat doszło do zmiany. Kirill Kirilenko wszedł za Alexandru Boiciuca. W 77. minucie sędzia pokazał kartkę Ostapowi Prytuli, zawodnikowi Karpat.

Bramkarz FK Kolos Kovalivka wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 12 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Artem Kozak. Przy strzeleniu gola pomógł Ostap Prytula.

W 80. minucie w jedenastce FK Kolos Kovalivka doszło do zmiany. Yevhen Zadoya wszedł za Andrija Bohdanowa. W tej samej minucie trener FK Kolos Kovalivka postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Oleh Kozhushko, a murawę opuścił Oleksandr Bondarenko. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yevhena Smyrnyiego z FK Kolos Kovalivka, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Yehora Nazarynę z drużyny przeciwnej.

Drużynie Karpat zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FK Kolos Kovalivka.

Andro Giorgadze47′
25′ Vladyslav Emets
Tim Hall
Vitalii Gavrysh
Marvin Martins Santos Da Graca
 42′ Kyryło Petrow
Roman Slyva46′
80′ Andrij Bohdanow
Dmytro Klyots
 11′ Oleh Ilyin
Ehor Nazaryna90′
68′ Yevhen Morozko
Hennadii Pasich65′
Pavlo Orikhovskyi
Ostap Prytula77′
84′ Yevhen Smyrnyi
Alexandru Boiciuc43′ 74′
80′ Oleksandr Bondarenko
Oleksii Khakhlyov
80′ Yevhen Zadoya
Artem Kozak46′  78′
80′ Oleh Kozhushko
Yurii Tlumak
Volodymyr Lysenko
Matar Dieye
68′ Árni Vilhjálmsson
Kirill Kirilenko74′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Karpat, a w drugiej cztery. Zawodnicy FK Kolos Kovalivka obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka FK Kolos Kovalivka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Karpat w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.