Liga ukraińska - 2. kolejka Premier League: Zoria Ługańsk - SK Dnipro-1 1-1 (0-1)

4 sierpnia na Slavutych-Arena w Zaporożu odbył się pojedynek 2. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Zorii i SK Dnipro-1. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Starcie obejrzało 1 515 widzów.

2. kolejka Ukraina - Premier League
2019-08-04 18:30 | Stadion: Slavutych-Arena | Widzów: 1515 | Arbiter: V. Novokhatny
Zoria Ługańsk
SK Dnipro-1
1
1
V. Kochergin 70'
I. Kogut 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Zorii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu SK Dnipro-1 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Od 26. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom SK Dnipro-1 i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy SK Dnipro-1 otworzyli wynik. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Igor Kogut. W zdobyciu bramki pomógł Serhiy Buletsa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SK Dnipro-1.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Zoria: Dmytrowi Chomczenowskiemu w 50. i Yevgenowi Cheberce w 51. minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Zorii doszło do zmiany. Maksym Lunyov wszedł za Dmytra Chomczenowskiego.

Chwilę później trener SK Dnipro-1 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Serhiego Buletsę. Na boisko wszedł Yury Vakulko, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zespół SK Dnipro-1 niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 25 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Vladyslav Kochergin. Sytuację bramkową stworzył Bogdan Mykhaylichenko.

W 78. minucie za Maksyma Lopyrionoka wszedł Papa Gueye. W 80. minucie Artem Gromov został zmieniony przez Bogdana Ledneva, co miało wzmocnić drużynę Zorii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oleksandra Nazarenkę na Oleksandra Snizhkę. W 82. minucie sędzia wręczył kartkę Andriemu Klishchukowi z SK Dnipro-1.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Maksym Lopyrenok78′
26′ Vitalii Vernydub
Wołodymyr Polowyj
80′ Artem Gromov
Oleksandr Safronov38′
51′ Yevgen Cheberko
Serhii Buletsa67′
50′ 62′ Dmytro Chomczenowski
Arsenii Batagov40′
 70′ Vladyslav Kochergin
Dmytro Korkishko
80′ Bohdan Lednev
Oleksandr Snizhko90′
Vladyslav Kabaev
Yurii Vakulko67′
62′ Maksym Lunev
Stanislav Kulish

Przewaga jedenastki Zorii w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał cztery żółte kartki piłkarzom SK Dnipro-1, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna Zorii w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.