Reklama

Reklama

Liga ukraińska - 2. kolejka Premier League: Worskła Połtawa - FK Lviv 1-1 (1-0)

W starciu 2. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 31 maja, drużyna Worskła zremisowała z FK Lviv 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo w Połtawie.

W  starciu 2. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 31 maja, drużyna Worskła zremisowała  z FK Lviv  1-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo w Połtawie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Worskła wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Worskła otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Ibrahim Kane. Przy zdobyciu bramki asystował David Puclin.

W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Oleksandra Sklyara z Worskła, a w 28. minucie Shinę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Worskła.

Reklama

W 51. minucie Nazarii Nych został zmieniony przez Renana. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FK Lviv doszło do zmiany. Matheus Iacovelli wszedł za Renana.

W 72. minucie kartką został ukarany Alvaro, piłkarz FK Lviv. Na murawie, jak to często zdarzało się Worskła w tym sezonie, pojawił się Najeeb Yakubu, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Denysa Vasina. A kibice FK Lviv nie mogli już doczekać się wprowadzenia Welvesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Serhii Lyulka. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

W 82. minucie Mykyta Tatarkov został zmieniony przez Joëla Bopesu, co miało wzmocnić drużynę FK Lviv. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ruslana Stepanyuka na Danyla Kravchuka oraz Vladyslava Kulacha na Edina Šehicia. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Welves z FK Lviv. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Shina.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FK Lviv przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FK Lviv w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka FK Lviv zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie SK Dnipro-1. Natomiast 7 czerwca Karpaty Lwów zagrają z jedenastką Worskła na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL