Liga ukraińska - 2. kolejka Premier League: Worskła Połtawa - FK Lviv 1-1 (1-0)

W starciu 2. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 31 maja, drużyna Worskła zremisowała z FK Lviv 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo w Połtawie.

2. kolejka Ukraina - Premier League
2020-05-31 13:00 | Stadion: Stadion Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo | Arbiter: M. Kozyryatskiy
Worskła Połtawa
FK Lviv
1
1
I. Kane 13'
Shina 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Worskła wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Worskła otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Ibrahim Kane. Przy zdobyciu bramki asystował David Puclin.

W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Oleksandra Sklyara z Worskła, a w 28. minucie Shinę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Worskła.

W 51. minucie Nazarii Nych został zmieniony przez Renana. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FK Lviv doszło do zmiany. Matheus Iacovelli wszedł za Renana.

W 72. minucie kartką został ukarany Alvaro, piłkarz FK Lviv. Na murawie, jak to często zdarzało się Worskła w tym sezonie, pojawił się Najeeb Yakubu, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Denysa Vasina. A kibice FK Lviv nie mogli już doczekać się wprowadzenia Welvesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Serhii Lyulka. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

W 82. minucie Mykyta Tatarkov został zmieniony przez Joëla Bopesu, co miało wzmocnić drużynę FK Lviv. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ruslana Stepanyuka na Danyla Kravchuka oraz Vladyslava Kulacha na Edina Šehicia. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Welves z FK Lviv. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Shina.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Serhii Borzenko
 13′ Ibrahim Kane
Yaroslav Bogunov
14′ Oleksandr Sklyar
Nazarii Nych51′
90′ Vladyslav Kulach
Rojerio Alves dos Santos  90′ (k.) 28′
84′ Ruslan Stepanyuk
Mykyta Tatarkov82′
79′ Denys Vasin
Yurii Kravchuk
79′ Najeeb Yakubu
Joël Fey d'Or Bopesu82′
Pavel Rebenok
Jonatan da Silva Lima
90′ Edin Šehić
Welves Santos Damacena82′ 87′
84′ Danylo Kravchuk
Mykyta Khodakovskyi

Matheus Felipe Camargo Iacovelli69′

Renan Abner do Carmo de Oliveira51′ 69′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FK Lviv przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FK Lviv w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.