Liga ukraińska - 2. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - Karpaty Lwów 3-0 (2-0)

W meczu 2. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 4 sierpnia, zespół Szachtaru wygrał z Karpatami 3-0 (2-0). Mecz na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie obejrzało 6 656 widzów.

2. kolejka Ukraina - Premier League
2019-08-04 18:30 | Stadion: Oblasny SportKomplex Metalist | Widzów: 6656 | Arbiter: M. Balakin
Ismaily 63'

Już w pierwszych minutach jedenastka Szachtaru próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Franciscowi Di Franco z drużyny gości. Była to 38. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marlos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szachtaru, strzelając gola w 40. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alan Patrick.

Zespół Karpat ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie wynik na 2-0 podwyższył Júnior Moraes. Asystę przy golu zanotował Taison.

Drugą połowę zespół Karpat rozpoczął w zmienionym składzie, za Ihora Karpenkę wszedł Hisham Layous. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Oleksiemu Kovtunowi, piłkarzowi gości.

W 61. minucie za Romana Tolochkę wszedł Volodymyr Yakimets.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 63. minucie spotkania, gdy Ismaily zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Marlos.

W 66. minucie sędzia wręczył kartkę Alanowi Patrickowi z Szachtaru. Chwilę później trener Szachtaru postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Alana Patricka. Na boisko wszedł Marcos Antonio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Júnior Moraes został zmieniony przez Danyla Sikana, a za Tarasa Stiepanienko wszedł na boisko Oleksandr Pikhalyonok, co miało wzmocnić drużynę Szachtaru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Di Franco na Frane Vojkovicia.

W doliczonej drugiej minucie spotkania kartką został ukarany Frane Vojković, piłkarz Karpat. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Vladyslav Dubinchak
 63′ . Ismaily
Francisco Di Franco38′ 79′
66′ 68′ Alan Patrick Lourenço
Oleksii Hutsulyak
 40′ . Marlos
Dmytro Klyots
82′ Taras Stiepanienko
Roman Tolochko61′
. Taison
Nazar Verbnyi
 45′ 68′ Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Artem Kozak
82′ Oleksandr Pikhalyonok
Frane Vojković79′ 90′
68′ Marcos Antonio Silva Santos
Volodymyr Yakimets61′
Manor Solomon
Hisham Layous46′
68′ Danylo Sikan
Andrii Remenyuk

Zespół Szachtaru był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.