Liga ukraińska - 2. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - Dynamo Kijów 3-1 (1-1)

W starciu 2. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 31 maja, jedenastka Szachtaru wygrała z Dynamo 3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

V. Buyalskyi 38'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Denisa Popova z Dynamo, a w 24. minucie Ismailya z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Dynamo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Vitalii Buyalskyi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Georgii Tsitaishvili.

Piłkarze Szachtaru odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Marlos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Júnior Moraes.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Wiktorowi Kowalence z jedenastki gospodarzy. Była to 46. minuta meczu. Trener Szachtaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Marcos Antonio, a murawę opuścił Wiktor Kowalenko. Marcos Antonio nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 67. minucie spotkania, gdy Marlos zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Júnior Moraes.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Szachtaru, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Marcos Antonio.

W 76. minucie Marlos został zmieniony przez Tetêgo. A trener Dynamo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa de Penę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Georgii Tsitaishvili. Między 76. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Szachtaru: Júnior Moraes, Alan Patrick, Taison, na ich miejsce weszli: Fernando, Jewhen Konoplianka, Manor Solomon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nazariego Rusyna, Vitaliego Buyalskiego zajęli: Ołeksandr Karawajew, Mikkel Duelund.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Tomasz Kędziora
24′ . Ismaily
Vitalii Mykolenko
Serhii Kryvtsov
Denys Popov22′
46′ 53′ Wiktor Kowalenko
Vitalii Buyalskyi  38′ 88′
85′ Alan Patrick Lourenço
Volodymyr Shepelev
 39′, 67′ 76′ . Marlos
Serhiej Sydorczuk
Taras Stiepanienko
Heorhii Tsitaishvili76′
85′ . Taison
Benjamin Verbič
76′ Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Oleksandr Andrievskyi
76′ Fernando Dos Santos Pedro
Carlos María de Pena Bonino76′
85′ Jewhen Konoplianka
Mikkel Duelund88′
76′ Mateus Cardoso Lemos Martins
Abdul Mohammed Kadiri
Oleksandr Pikhalyonok
Ołeksandr Karawajew76′
53′  74′ Marcos Antonio Silva Santos
Olabiran Blessing Muyiwa
85′ Manor Solomon
Francisco Sol Ortiz

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Szachtaru, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna Szachtaru w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.