Liga ukraińska - 2. kolejka Premier League: FK Kolos Kovalivka - FK Desna Chernihiv 0-2 (0-0)

30 maja na Obolon' Arena w Kyjiv odbyło się spotkanie 2. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Kolos Kovalivka i Desnej. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Desnej 2-0.

E. Kartushov 84'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów jedenastka Desnej wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Desna: Oleksiemu Hutsulyakowi w 9. i Maksymowi Imerekovowi w 18. minucie.

Drugą połowę zespół Desnej rozpoczął w zmienionym składzie, za Oleksiego Hutsulyaka wszedł Ehor Kartushov. W 63. minucie kartkę dostał Vadym Milko, zawodnik FK Kolos Kovalivka.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Desnej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Denys Favorov. W zdobyciu bramki pomógł Andrii Totovytskyi.

W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Denysowi Favorovowi z jedenastki Desnej. W 68. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pyłypa Budkiwskiego z Desnej, a w 73. minucie Kyryła Petrowa z drużyny przeciwnej.

W następstwie utraty bramki trener FK Kolos Kovalivka postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Oleha Ilyina i na pole gry wprowadził napastnika Oleha Kozhushkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 12 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Vladyslavowi Emetsowi z FK Kolos Kovalivka. Na murawie, jak to często zdarzało się Desnej w tym sezonie, pojawił się Yukhym Konoplya, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Vladyslava Kalitvintseva. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 83. minucie Yevhen Smyrnyi został zastąpiony przez Yevhena Morozkę. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy FK Kolos Kovalivka: Denys Kostyshyn, Oleksandr Bondarenko, a na ich miejsce weszli Árni Vilhjálmsson, Volodymyr Lysenko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Desnej w 84. minucie spotkania, gdy Ehor Kartushov strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Oleksandra Filippova.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Denys Favorov  64′ 66′
78′ Vladyslav Emets
Maksym Imerekov18′
68′ (k.) Vitalii Gavrysh
Andrii Mostovyi
73′ Kyryło Petrow
Joonas Tamm
73′ Oleh Ilyin
Andrii Dombrovskyi90′
Andrij Bohdanow
Oleksii Hutsulyak9′ 46′
63′ 86′ Vadym Milko
Vladyslav Kalitvintsev80′
83′ Yevhen Smyrnyi
Vladyslav Ogirya
83′ Volodymyr Lysenko
Andrii Totovytskyi85′
83′ Árni Vilhjálmsson
Yukhym Konoplya80′
83′ Denys Kostyshyn
Ehor Kartushov46′  84′
83′ Yevhen Morozko
Orest Kuzyk
86′ Stanislav Sorokin
Serhii Starenkyi
83′ Oleksandr Bondarenko
Pyłyp Budkiwski85′ 69′
73′ Oleh Kozhushko
Dmytro Khlyobas

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom FK Kolos Kovalivka, a piłkarzom Desnej pokazał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.