Liga ukraińska - 2. kolejka Premier League: FC Oleksandria - Zoria Ługańsk 1-0 (0-0)

30 maja na KSK Nika w Aleksandrii odbył się mecz 2. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Oleksandrii i Zorii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oleksandrii 1-0.

D. Grechyshkin 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Zorii wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Zespół Oleksandrii od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Pawło Paszajew z Oleksandrii. Była to 45. minuta meczu.

W 56. minucie Vasyl Grytsuk został zmieniony przez Yevhena Banadę. Chwilę później trener Zorii postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Vladyslava Kabaeva wszedł Oleksandr Tymchyk, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Zorii nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

A kibice Oleksandrii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maksyma Zaderakę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Maksym Tretyakov. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Między 70. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Zorii. W 73. minucie Mihailo Perović został zmieniony przez Artema Gromova, a za Dmytra Chomczenowskiego wszedł na boisko Maksym Lunev, co miało wzmocnić zespół Zorii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wałerija Łuczkewicza na Dmytra Shastala oraz Artema Sitalę na Denysa Bezborodkę.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Bohdan Mykhailichenko z zespołu Zorii i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 81. minucie. W 89. minucie żółtą kartką został ukarany Vitalii Vernydub, zawodnik Zorii.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Dmytro Grechyszkin dla drużyny Oleksandrii. Bramka padła w tej samej minucie. Pięć minut później żółtą kartkę dostał Mikita Kamenjuka z zespołu gości.

Bohdan Lednev70′ 89′
79′ Wałerij Łuczkewicz
Yevgen Cheberko
Denys Miroshnichenko
Dmytro Chomczenowski74′
45′ Pawło Paszajew
Lovro Cvek
 90′ (k.) Dmytro Grechyszkin
Vladyslav Kochergin
56′ Vasyl Grytsuk
Bogdan Mykhaylichenko81′ 84′
Kyrylo Kovalets
Vladlen Yurchenko88′
61′ Maksym Tretyakov
Mihailo Perović73′
79′ Artem Sitalo
Oleksandr Tymchyk60′
56′ Yevhen Banada
Andrejs Ciganiks
Oleksii Dovgyi
Ihor Czajkowski
79′ Dmytro Shastal
Artem Gromov73′
61′ Maksym Zaderaka
Mikita Kamenjuka90′
79′ Denys Bezborodko
Maksym Lunev74′ 76′

Przewaga drużyny Zorii w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Zorii otrzymali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Zorii w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.