Liga ukraińska - 2. kolejka Premier League: Dynamo Kijów - FK Desna Chernihiv 0-0

W pojedynku 2. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 11 września, jedenastka Dynamo zremisowała z Desną 0-0. Starcie odbyło się na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

2. kolejka Ukraina - Premier League
2020-09-11 18:00 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Arbiter: I. Paskhal
Dynamo Kijów
FK Desna Chernihiv
0
0

Od pierwszych minut zespół Dynamo zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Desnej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Dynamo doszło do zmiany. Illia Zabarnyi wszedł za Oleksandra Tymchyka.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Desna: Vladyslavowi Kalitvintsevowi w 55. i Andriemu Dombrovskiemu w 64. minucie. W tej samej minucie za Viktora Tsygankova wszedł Gerson Rodrigues.

W tej samej minucie w jedenastce Dynamo doszło do zmiany. Benjamin Verbič wszedł za Ołeksandra Karawajewa. W 66. minucie sędzia ukarał kartką Illię Zabarnyiego, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Desnej postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Oleksandra Filippova wszedł Vitalii Ermakov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Desnej utrzymać remis.

W tej samej minucie Ehor Kartushov został zmieniony przez Oleksiego Hutsulyaka, a za Pyłypa Budkiwskiego wszedł na boisko Andrii Totovytskyi, co miało wzmocnić drużynę Desnej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladyslava Supryahę na Frana Sola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Andrii Gitchenko z Desnej.

Yevhen Past
64′ Ołeksandr Karawajew
Andrii Gitchenko73′
Tomasz Kędziora
Yukhym Konoplya
Vitalii Mykolenko
Andrii Mostovyi
36′ Oleksandr Tymchyk
Vladyslav Ogirya
64′ Viktor Tsygankov
Pyłyp Budkiwski75′
80′ Vladyslav Supryaha
Oleksandr Filippov67′
Denis Bojko
Ihor Lytovka
Oleksandr Syrota
Vitalii Ermakov67′
36′ 66′ Illia Zabarnyi
Andrii Totovytskyi75′
64′ Benjamin Verbič
Artur Zapadnya
64′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Maksym Degtyarev
80′ Francisco Sol Ortiz
Dmytro Khlyobas

Trzy trafienia w słupek! Bramka jedenastki Desnej wyglądała na zaczarowaną.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Desnej przyznał trzy.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Desnej w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.