Liga ukraińska - 19. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - FK Desna Chernihiv 1-0 (0-0)

23 lutego na Oblasny SportKomplex Metalist w Charkowie odbyło się spotkanie 19. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Szachtaru i Desnej. Mecz zakończył się zwycięstwem Szachtaru 1-0. Na stadionie stawiło się 3 469 widzów.

19. kolejka Ukraina - Premier League
2020-02-23 16:00 | Stadion: Oblasny SportKomplex Metalist | Widzów: 3469 | Arbiter: Y. Aranovskiy
Szachtar Donieck
FK Desna Chernihiv
1
0
Marlos 90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie sędzia przyznał kartkę Ehorowi Kartushovowi z Desnej.

W 52. minucie kartką został ukarany Andrii Totovytskyi, zawodnik Desnej. W 62. minucie Tetê zastąpił Taisona.

W tej samej minucie w drużynie Szachtaru doszło do zmiany. Marlos wszedł za Marcosa Antonia. Po chwili trener Szachtaru postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marcosa Cipriana wszedł Ismaily, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Szachtaru utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Szachtaru udało się strzelić gola i wygrać. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Desnej doszło do zmiany. Serhii Starenkyi wszedł za Oleksiego Hutsulyaka.

Trener Desnej postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Andriego Totovytskiego i na pole gry wprowadził napastnika Dmytra Khlyobasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie w jedenastce Desnej doszło do zmiany. Pyłyp Budkiwski wszedł za Oleksandra Filippova. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Andriemu Dombrovskiemu z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 90. minucie spotkania, gdy Marlos strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola pomagał Taison.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Andrii Mostovyi, zawodnik gości.

Andrii Mostovyi90′
71′ Marcos Robson Cipriano
Joonas Tamm
Jewhen Konoplianka
Levan Arveladze
62′ Mateus Cardoso Lemos Martins
Andrii Dombrovskyi90′
Alan Patrick Lourenço
Oleksii Hutsulyak78′
62′ Marcos Antonio Silva Santos
Ihor Lytovka
71′ . Ismaily
Vitalii Ermakov
Davit Khocholava
Orest Kuzyk
Maycon de Andrade Barberan
Serhii Starenkyi78′
62′  90′ . Marlos
Artur Zapadnya
62′ . Taison
Pyłyp Budkiwski89′
Danylo Sikan
Dmytro Khlyobas84′

Jedenastka Szachtaru była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Szachtaru żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.