Liga ukraińska - 19. kolejka Premier League: Karpaty Lwów - SK Dnipro-1 1-1 (1-1)

23 lutego na Stadionie Ukrajina w Lwowie odbyło się spotkanie 19. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Karpat i SK Dnipro-1. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 135 widzów.

19. kolejka Ukraina - Premier League
2020-02-23 13:00 | Stadion: Stadion Ukrajina | Widzów: 2135 | Arbiter: D. Kutakov
Karpaty Lwów
SK Dnipro-1
1
1
M. Dieye 24'
V. Supryaha 41'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu SK Dnipro-1.

Od pierwszych minut zespół SK Dnipro-1 zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Karpat była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie żółtą kartkę dostał Vladyslav Dubinchak z Karpat.

Trzeba było trochę poczekać, aby Matar Dieye wywołał eksplozję radości wśród kibiców Karpat, strzelając gola w 24. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Gennadii Pasich.

Wysiłki podejmowane przez zespół SK Dnipro-1 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Vladyslav Supryaha. Sytuację bramkową stworzył Wołodymyr Polowyj.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Między 52. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Karpat i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Serhii Buletsa został zastąpiony przez Oleksiego Chychykova.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Volodymyra Adamyuka ze SK Dnipro-1, a w 82. minucie Matara Dieyego z drużyny przeciwnej. W 75. minucie w zespole SK Dnipro-1 doszło do zmiany. Yurii Vakulko wszedł za Arseniego Batagova. Niedługo później trener Karpat postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Ostapa Prytulę. Na boisko wszedł Artem Kozak, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W samej końcówce starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vladyslav Dubinchak osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 22. minucie. W 90. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Dmytrowi Korkishce, zawodnikowi SK Dnipro-1. W tej samej minucie w drużynie Karpat doszło do zmiany. Alexandru Boiciuc wszedł za Matara Dieyego.

Valerii Yurchuk
22′ 89′ Vladyslav Dubinchak
Wołodymyr Polowyj
52′ Dmytro Klyots
Arsenii Batagov65′ 75′
Ehor Nazaryna
Serhii Buletsa73′
58′ Hennadii Pasich
Francisco Di Franco
88′ Ostap Prytula
Dmytro Korkishko90′
 24′ 82′ 90′ Matar Dieye
Vladyslav Shapoval
88′ Artem Kozak
Oleksandr Svatok
Yurii Tlumak
Oleksandr Snizhko
90′ Alexandru Boiciuc
Yurii Vakulko75′
Hisham Layous
Oleksii Chychykov73′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom SK Dnipro-1 przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna SK Dnipro-1 w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższy piątek zespół SK Dnipro-1 będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Dynamo Kijów. Natomiast w sobotę FK Kolos Kovalivka będzie rywalem drużyny Karpat w meczu, który odbędzie się w Kyjiv.