Liga ukraińska - 19. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - FK Lviv 0-1 (0-0)

23 lutego na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie odbyło się starcie 19. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Olimpika Donetsk i FK Lviv. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Lviv 1-0. Na stadionie zasiadło 357 widzów.

19. kolejka Ukraina - Premier League
2020-02-23 18:30 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Widzów: 357 | Arbiter: K. Trukhanov
FC Olimpik Donetsk
FK Lviv
0
1
Y. Bogunov 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Olimpika Donetsk wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rafaela z FK Lviv, a w 39. minucie Oresta Lebedenkę z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie kartkę otrzymał Shina z zespołu gości. Trener Olimpika Donetsk postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Witalija Bałaszowa i na pole gry wprowadził napastnika Maksyma Degtyareva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 63. minucie za Shinę wszedł Yaroslav Bogunov. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 71. minucie, w zespole FK Lviv za Welvesa wszedł Renan, a w drużynie Olimpika Donetsk Temur Chogadze zmienił Maxime'a Do Couto. Niedługo później trener FK Lviv postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Joëla Bopesu wszedł Ehor Klymenchuk, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FK Lviv utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie FK Lviv udało się strzelić gola i wygrać.

Jedyną bramkę meczu dla FK Lviv zdobył Yaroslav Bogunov w 84. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alvaro.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Daniel Romanovskij wszedł za Serhiego Politylę. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartką został ukarany Yevhen Tsymbalyuk, piłkarz Olimpika Donetsk.

Serhii Borzenko
39′ Orest Lebedenko
Anton Bratkov
Dmytro Lytvyn
Ihor Gonchar
90′ Yevhen Tsymbalyuk
Vladyslav Pryymak
61′ Witalij Bałaszow
Joël Fey d'Or Bopesu82′
71′ Temur Chogadze
Welves Santos Damacena71′
Mykyta Kravchenko
Rafael Sabino dos Santos26′
Andrii Kravchuk
Rojerio Alves dos Santos55′ 63′
86′ Serhii Politylo
Ehor Klymenchuk82′
71′ Maxime Do Couto Teixeira
Yurii Kravchuk
Pawło Ksionz
Serhii Lyulka
86′ Daniel Romanovskij
Yaroslav Bogunov63′  84′
Nazar Verbnyi
Jonatan da Silva Lima
61′ Maksym Degtyarev
Renan Abner do Carmo de Oliveira71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze FK Lviv dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.